Jaka będzie pogoda w lipcu i sierpniu? Cztery najlepsze apki na wakacje

Bierzemy długo oczekiwany urlop, który w końcu nadchodzi, pakujemy walizki... a przynajmniej próbujemy, bo nie jest to taka prosta sprawa. Wszystko zależy przecież od pogody, a ta bywa nieprzewidywalna. Nie dajmy się zaskoczyć, przed wyjazdem sprawdźmy prognozę. Tylko gdzie? Na rynku dostępnych jest przecież mnóstwo aplikacji pogodowych, które z różną skutecznością przewidują nadchodzące warunki atmosferyczne.

Czy na wakacjach będzie padać? Nie zgaduj, sprawdź w aplikacji!
Czy na wakacjach będzie padać? Nie zgaduj, sprawdź w aplikacji!123RF/PICSEL

Którą aplikację wybrać, skoro twórcy każdej z nich przekonują, że to właśnie ich oprogramowanie jest najlepsze? Oto nasz wybór.

Pogoda Interia

Zwolennicy łatwych w obsłudze i czytelnych aplikacji skusić może apka Pogoda Interia. Znajdziemy w niej oczywiście prognozę pogody: godzinową oraz dniową, które możemy wyświetlić w formie wykresu lub tabeli. W aplikacji umieszczono też radar pogodowy z mapą. Jeżeli mamy takie życzenie lub nie mamy zbyt wiele czasu na analizę warunków atmosferycznych, o pogodzie możemy posłuchać - a to dzięki osadzonemu w apce materiałowi wideo.

Apka ta przyda nam się również, jeśli jesteśmy alergikami, ale nie tylko. W sekcji "Wskaźniki" znajdziemy między innymi, jakie rośliny aktualnie pylą oraz w jakim stężeniu. Zobaczymy też wskaźniki dotyczące zdrowie, określające, jakie jest ryzyko na wystąpienie przeziębienia, astmy, bólu zatok i innych dolegliwości. Dowiemy się także, czy są obecnie dobre warunki do aktywności fizycznej - biegania, pieszych wycieczek, jazdy na rowerze i wiele więcej. Na samym dole mamy jeszcze ciekawszą sekcje, z której dowiemy się, czy są warunki do obserwacji gwiazd, ale i na udaną fryzurę, wystąpienie opóźnienia lotu, grillowanie czy jaka jest aktywność komarów. Na lato - jak ulał!

Zrzut ekranu/Aplikacja Pogoda Interiamateriał zewnętrzny
Zrzut ekranu/Aplikacja Pogoda Interiamateriał zewnętrzny

Windy.com - Weather & Radar

Czasem podstawowe informacje nam nie wystarczą. Wtedy warto sięgnąć po Windy.com, czyli aplikację, która dostarczy nam wszelkie dane, jakich potrzebujemy.

Na kolorowych mapach możemy wyświetlić mnóstwo aspektów pogodowych — wiatr i jego porywy czy siłę, deszcze oraz burze czy rodzaj opadu, naturalnie — temperaturę, punkty rosy, wilgotność, energię słoneczną z indeksem UV, różne rodzaje chmur (wysokie, średnie, niskie), mgłę, widoczność, fale oraz temperaturę morza, stężenie CO i można tak wymieniać i wymieniać, bo jest tego naprawdę mnóstwo. Wszystko jest dość przystępnie przedstawione, aplikacja jest intuicyjna, umożliwia nam też sprawdzenie temperatury na kilka dni do przodu.

Zrzut ekranu/Aplikacja Windy.commateriał zewnętrzny
Zrzut ekranu/Aplikacja Windy.commateriał zewnętrzny

Aplikacja "Pogoda" na iOS

Jeżeli jesteście posiadaczami iPhone’ów, to waszą uwagę może przyciągnąć apka domyślnie zainstalowana na smartfonie. Korzystam z niej regularnie i faktycznie rzadko zdarza się tak, że wyświetlona wcześniej pogoda się nie sprawdzi.

W aplikacji znajdziemy prognozę z wyszczególnieniem na godziny oraz dni, wskaźnik indeksu UV, wiatru, opadów (również w formie mapki), odczuwalnej temperatury, wilgotności, widoczności i ciśnienia. Możemy też dodać kilka miast, jakie nas interesują. Apka jest bardzo łatwa w obsłudze i intuicyjna. Jeśli zależy nam po prostu na szybkim sprawdzeniu podstawowych parametrów pogodowych, apple'owska Pogoda powinna w zupełności wystarczyć.

Zrzut ekranu/Aplikacja Pogodamateriał zewnętrzny
Zrzut ekranu/Aplikacja Pogodamateriał zewnętrzny

ICM Meteo

Jeżeli istotny jest dla nas przyjemny dla oka interfejs, to najpewniej lepiej będzie, jeśli zostaniemy przy powyższych apkach. Jeżeli jednak nie zależy nam na tym aż tak bardzo, a chcemy mieć dostęp do bardzo dokładnej prognozy pogody na najbliższe 72h, to ICM Meteo jest rozwiązaniem idealnym.

Gdy już przyzwyczaimy się do sposobu przedstawiania danych, właściwie nie ma się do czego przyczepić, a dokładność to drugie imię tej aplikacji. Dla dociekliwych, którym nie wystarczą wykresy, do dyspozycji są też mapy szczegółowe. I tutaj hulaj dusza — jest niemal wszystko. Temperatura i linie prądu? Jasne! Ciśnienie na poziomie morza? Jeszcze jak! Mamy też wiatr przyziemny, "Burze: liczba wyładowań", różne rodzaje chmur i wiele innych. Dodatkowo możemy też przeczytać komentarz synoptyka, co szczególnie polecam.

Zrzut ekranu/Aplikacja ICM Meteomateriał zewnętrzny
Zrzut ekranu/Aplikacja ICM Meteomateriał zewnętrzny
Zobacz obłoki srebrzyste!INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas