Jaki program do projektowania wnętrz jest najlepszy i za darmo?

Bez względu na to, czy urządzasz nowe, czy remontujesz stare wnętrze, zapewne chcesz wiedzieć, jaki będzie efekt prac wykończeniowych. Czy wszystko będzie do siebie pasować, czy pomysł, który zagościł w twojej głowie ma rację bytu. Nie musisz sięgać po pomoc projektantów i wydawać krocie na stworzenie projektu. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnego w Internecie programu do projektowania wnętrz. Jaki jest najlepszy i za darmo?

 

Jaki program do projektowania wnętrz? Zwróć na to uwagę!

Jaki jest dobry program do projektowania wnętrz, który cię nie zawiedzie? Zanim zdecydujesz się na pracę z takim narzędziem, ustal:

Reklama
  • jakie wnętrze chcesz zaprojektować (pojedyncze pomieszczenie czy całe mieszkanie lub dom);
  • w jakim stylu chcesz stworzyć aranżację;
  • czy planujesz urządzać wnętrze z wykorzystaniem produktów konkretnych producentów, marek, z określonego sklepu itp.;
  • jakie są twoje umiejętności w obsłudze komputera i programów graficznych;
  • czy szukasz czegoś darmowego, czy jesteś w stanie zapłacić za użytkowanie programu.

Dzięki temu zawęzisz parametry poszukiwań i łatwiej będzie ci wybrać odpowiedni program do projektowania wnętrz. 

Jaki najlepszy program do projektowania wnętrz wybrać?

Nie musisz korzystać z usług architektów i projektantów wnętrz, by urządzić przestrzeń marzeń. Na rynku dostępne są naprawdę bardzo dobre programy do projektowania wnętrz online lub w wersjach komputerowych. 

Co istotne, z części z nich skorzystasz zupełnie za darmo! Na jakie narzędzia warto zwrócić szczególną uwagę? Oto najlepsze propozycje.

SketchUp. Program do projektowania wnętrz w przeglądarce

W darmowej wersji możesz korzystać z tego programu w przeglądarce internetowej. Jest to narzędzie niezbyt skomplikowane i zaawansowane, ale wystarczające dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z projektowaniem. Wystarczy, by w całości zaaranżować jedno pomieszczenie, zwizualizować układ mebli itp. 

Jeśli oczekujesz czegoś więcej, musisz zainstalować płatną wersję na komputer. Jak ściągnąć program SketchUp? Wystarczy wejść na stronę producenta oprogramowania (sketchup.com.pl) i tam wybrać narzędzie oraz ewentualne rozszerzenia do niego.

Sweet Home 3D. Wyczaruj pokój marzeń

Któż nie chciałby mieszkać w słodkim domu z marzeń. Program Sweet Home 3D umożliwia jego kreację w bezpłatnym narzędziu komputerowym do projektowania pomieszczeń i do aranżacji wnętrz. Z podstawowej bazy produktów można wyczarować pomieszczenie marzeń. Co więcej, nie tylko w nim zaprojektujesz, ale i przebudujesz. Program umożliwia na przykład zmiany układu ścian. Sama obsługa jest bardzo intuicyjna, a interfejs jest w polskiej wersji językowej. Istotne są również widoki utworzonego projektu. 

Można je oglądać w postaci rzutów 2D lub skorzystać z wizualizacji 3D. W Sweet Home stworzysz także wideo z wirtualnej wycieczki po stworzonym planie.

HomeByMe zaprojektuje stylowe wnętrze

Jeżeli twoim celem jest zaprojektowanie maksymalnie trzech wnętrz, możesz skorzystać z darmowej wersji przeglądarkowej programu HomeByMe. Narzędzie jest bardzo intuicyjne. Możesz w nim zaplanować pomieszczenie zgodnie z jego wymiarami i meblami w ulubionym stylu. Katalogi są bogate w wiele opcji. Jedyny mankament tego programu to ograniczenia projektowe w darmowej liczbie pomieszczeń oraz interfejs w języku angielskim.

Planner 5D - zaprojektuj pokój w aplikacji na telefon

To kolejna darmowa propozycja przeglądarkowa, po którą można również ściągnąć w postaci aplikacji na smartfona. Program jest bardzo intuicyjny. Jest w języku polskim, na wstępie wyświetla się samouczek, więc to dobre rozwiązanie dla amatorów. Spory asortyment mebli w różnych kolorach pozwala zwizualizować wymarzoną przestrzeń.

pCon.planner - aplikacja za darmo do projektowania wnętrz

Jeśli poprzednie narzędzia nie spełniają twoich wymagań i potrzebujesz czegoś bardziej zaawansowanego, to skorzystaj z darmowego programu pCon.planner. Tak naprawdę z powodzeniem wykonasz w nim profesjonalny projekt wnętrza z realistyczną wizualizacją fotograficzną. Ten program ma polskie menu i pozwala stworzyć pomieszczenie od podstaw (ścian i podłogi) po wykończenie w najdrobniejszych detalach. Dostępne meble i akcesoria pochodzą od różnych producentów. Istnieje możliwość wydrukowania stworzonego projektu w rzeczywistej skali.

Jaki program do projektowania wnętrz na telefon?

Nie musisz mieć dostępu do komputera, by zaplanować projekt wnętrza. Możesz pobrać aplikację na telefon i korzystać z niej z poziomu swojego smartfona. Oprócz wersji mobilnej narzędzia Planner 5D możesz skorzystać także z innych programów. Godnym polecenia, darmowym i łatwym w obsłudze jest Room Planner. Narzędzie to na pewno spodoba się fanom mebli ze sklepów IKEA, ponieważ ma wbudowaną bazę produktów z tej sieci.

Pamiętaj również, że niektóre sieci marketów budowlanych oferują darmowe narzędzia do projektowania wnętrz. Z planera 3D online możesz skorzystać na przykład na stronie Leroy Merlin.

Dzięki darmowym narzędziom do projektowania wnętrz łatwo, szybko i wygodnie zaplanujesz wymarzoną przestrzeń.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy