Mapy Google teraz oferują bardzo praktyczne nowości dla trybu Live View

Gigant internetowy bezustannie rozwija swoją flagową aplikację, która każdego dnia służy milionom ludzi do nawigacji. Właśnie pojawiły się kolejne nowości. Pomogą Wam w lepszej orientacji w terenie.

A to wszystko jest zasługą technologii sztucznej inteligencji i rozszerzonej rzeczywistości. Google udoskonaliło swoją bardzo ciekawą funkcję w Mapach Google, czyli Live View. Wzbogaciła się ona o 5 nowych możliwości. Teraz znaczniki są o wiele bardziej widoczne, co ma pozwolić lepiej zorientować się w terenie. Oznaczonych zostało również o wiele więcej atrakcji i interesujących miejsc w największych miastach świata.

Live View można teraz uruchomić na poszczególnych etapach podróży. Programiści Google udostępnili specjalny, dedykowany do tego przycisk, który ma umożliwić szybkie przejście z trybu normalnego przeglądania map lub nawigacji do trybu rozszerzonej rzeczywistości.

Reklama

Pojawiła się też funkcja udostępnienia lokalizacji w trybie Live View. Oznacza to, że możemy podzielić się ze znajomymi aktualną swoją lokalizacją. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Gdy umówimy się w parku i nie będziemy mogli się wzajemnie znaleźć ze znajomymi, wystarczy, że udostępnią nam oni swoją lokalizację, a dalej już tryb Live View pokaże nam ich za pomocą znaczników na ekranie naszego smartfona.

Google informuje, że nowe funkcje trybu Live View zaczną pojawiać się u użytkowników w ciągu najbliższych dni. Jednocześnie Live View ma być dalej nieustannie rozwijany. Gigant uważa, że to przyszłość nawigacji w smartfonach. Może teraz ten tryb jeszcze nie spełnia pokładanych w nim nadziei, ale to niebawem się zmieni. Najważniejsze, by coraz więcej ludzi się do niego przekonało, a z tego tytułu też zwiększy się jego funkcjonalność.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Google

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama