Przenieś granie na wyższy poziom! Gadżety do PS5, które musisz mieć

Mimo że granie w gry z pomocą padów pozostaje niezwykle przyjemne, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozgrywkę przenieść na wyższy poziom. Jak to zrobić? Z pomocą licznych gadżetów, które powstały z myślą o konsoli PlayStation 5.

Na wstępnie spróbujmy wyjaśnić, na czym polega przenoszenie grania na wyższy poziom. Za przykład posłużyć może rywalizacja w wyścigach, gdzie gracze korzystający z padów (choćby najlepszych), nie mają szans z kolegami i koleżankami posiadającymi kierownice. Lepsze czasy okrążeń na torach czy szybsze pokonywanie odcinków specjalnych w rajdach to tylko jedna z korzyści. Kolejnymi będą bardziej realistyczne wrażenia z prowadzenia, większa kontrola nad pojazdem czy poczucie namiastki emocji, towarzyszących zawodowym sportowcom. Wszak kupujemy nie tylko kierownicę, ale cały zestaw, czyli dodatkowo skrzynię biegów oraz pedały gazu, hamulca i sprzęgła). Jakie jednak konkretnie pakiety wybrać?

Ręce na kierownicę!

Jeśli chodzi o kierownice do PS5, najczęstszymi wyborami graczy w sklepach RTV Euro AGD są takie modele, jak Logitech G29 Racing Wheel, Thrustmaster T128 oraz Thrustmaster T-GT II Pack. Tę ostatnią polecić można zwłaszcza osobom, ścigającym się Gran Turismo 7, która jakiś czas temu trafiła do sprzedaży. Dlaczego? Ponieważ posiada ona oficjalną licencję zarówno PlayStation 5, jaki i całej serii popularnych wyścigów, co sugeruje zresztą umieszczone w widocznym miejscu logo. Największe zalety? Trwałe, metalowe pedały wraz z regulacją czułości oraz wysokiej jakości materiały.

Z kolei fani wyścigów Formuły 1 zdecydować mogą się na model Thrustmaster Formula Wheel Add-On Ferrari SF1000 Edition. Tutaj nie trzeba nic tłumaczyć - wystarczy szybki rzut oka na tę imponującą i zaawansowaną konstrukcję. Co więcej, to wierna replika autentycznej kierownicy bolidu Formuły 1, którymi w latach 2020-2021 ścigali się czterokrotny mistrz świata Sebastian Vettel oraz jego kolega z ekipy Charles Leclerc. Granie w wyścigi z pomocą zaawansowanych kierownic to jednak tylko jeden z przykładów na to, jak przenieś granie na wyższy poziom.

Słuchawki na uszy!

W horrory gramy po to, by się przestraszyć. O to jednak dużo trudniej, gdy z pomieszczenia obok dochodzą dźwięki codziennej krzątaniny czy głosy bawiących się w swoim pokoju dzieci. Odcięcie się od otoczenia z pomocą słuchawek pozwala na lepsze wczucie się w klimat gry, większą imersję, wciągnięcie w opowiadaną historię, a tym samym - strach. A gier, które przykładają wyjątkowo silną wagę do dźwięku nie brakuje, by wspomnieć choćby o Resident Evil VII: Biohazard, Resident Evil Village, Visage czy The Quarry.

Horrory to gry, które wręcz powstały z myślą o zabawie w słuchawkach. Choć mogą to być oczywiście zwykłe słuchawki, dużo lepiej sprawdzą się modele dedykowane. Logitech G PRO X Lightspeed, Razer Kraken, SteelSeries Arctis Nova 7 PS czy Genesis Neon 750 RGB - oto słuchawki do PS5, które najczęściej w sieci sklepów RTV Euro AGD wybierają posiadacze nowej generacji konsoli Sony.

Pady w dłonie!

Kontroler DualSense to przede wszystkim nowy system haptyczny, dostarczający dodatkowych bodźców w postaci wibracji podczas zabawy. Adaptacyjne triggery, głośnik, mikrofon, touchpad, żyroskop - sporo tego, jak na tak małe urządzenie, prawda? A wszystko po to, by przenieść granie na wyższy poziom. Pady do PS5 - tutaj nie jest konieczny zakup dodatkowych gadżetów, gdyż znajdziemy je w każdym zestawie wraz z konsolą. Każdy, kto miał styczność z poprzednią generację, szybko zauważy i poczuje różnicę.

Co jeszcze można zrobić, by lepiej bawić się w grach? Wybierając produkcje dla dwóch graczy, a tych nie brakuje na PlayStation 5. 2 pady, dwójka rywalizujących bądź współpracujących ze sobą graczy i... dwa razy większa frajda.

PS5 to wygodniejsze i bardziej intuicyjne menu, wzbogacone o szereg przydatnych i ułatwiających nawigację funkcjonalności. To jednak przede wszystkim sprzęt mocniejszy od poprzednika, co oznacza krótsze czasy ładowania, efektowniejszą grafikę i lepszą płynność. Ale też dostęp do większej biblioteki gier, by wspomnieć o takich produkcjach, jak Ghostwire: Tokyo, Deathloop, Ratchet & Clank: Rift Apart czy Returnal. Innymi słowy, granie na wyższym poziomie wiąże się już tylko z przesiadką z PlayStation 4 na nową generację konsoli.

 

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy