Całe piękno Marsa widoczne z łazika NASA na najnowszym filmie w jakości 4K [FILM]

Szybko zleciało. Niebawem miną dwa tygodnie od czasu lądowania na Marasie łazika Perseverance. To najlepszy moment, by pokazać Wam, jak pięknie wygląda ta planeta z perspektywy tego robota.

Sean Doran, jeden ze specjalistów od zdjęć obróbki obrazów wykonanych na obcych światach, opublikował na swoim kanale na serwisie YouTube materiał filmowy, na którym możemy zobaczyć okolicę lądowania łazika, czyli krater Jezero. Panorama po prostu zapiera dech w piersi. Wszystkie ujęcia zostały wykonane za pomocą kamery MastCam, która oferuje niesamowitą jakość rejestrowanego obrazu.

Na takie zdjęcia entuzjaści eksploracji obcych planet czekali od dawna. W końcu możemy zobaczyć Marsa niemal takim, jakim będą mogli go zobaczyć na własne oczy kolonizatorzy, który mają pojawić się tam na pokładzie statku Starship od SpaceX już w 2026 roku.

Reklama

Ciężka praca Dorana zasługuje na pochwałę. Dzięki niemu młode pokolenie może zainspirować się do kształcenia się w kierunkach, jakie pozwolą im w przyszłości badać obce planety. Jeśli nawet nie uczynią tego osobiście, to chociaż analizując niesamowite ilości cennych danych o tych światach, jakie obecne i przyszłe roboty prześlą na Ziemię.

Kolejna dekada będzie wielką rewolucją dla naszej ludzkości. Jeszcze nigdy w historii nie znajdowaliśmy się tak blisko budowy kolonii na Księżycu i Marsie, a także przemiany ludzkości w gatunek międzyplanetarny. To wszystko będzie możliwe, dzięki nowemu wyścigowi kosmicznemu nie tylko pomiędzy agencjami kosmicznymi, a przede wszystkim pomiędzy potężnymi korporacjami.

Tymczasem warto, byście poświęcili 30 minut na obejrzenie całego materiału filmowego przygotowanego przez Seana Dorana, na podstawie prawdziwych obrazów Marsa wykonanych przez łazika Perseverance w pierwszych dniach pobytu na tej wciąż dla nas tajemniczej planecie.

Źródło: GeekWeek.pl/NASA/Sean Doran / Fot. NASA-JPL-Caltech/Sean Doran

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama