Dziwne zjawisko ponad Florydą. Ludzie informowali policję o UFO

Dziś (31.05) na niebie ponad południowymi amerykańskimi stanami doszło do niezwykłego zjawiska, które zupełnie przeraziło wielu mieszkańców. W komisariatach policji rozdzwoniły się telefony z informacjami o manifestacji UFO.

Dziś (31.05) na niebie ponad południowymi amerykańskimi stanami doszło do niezwykłego zjawiska, które zupełnie przeraziło wielu mieszkańców. W komisariatach policji rozdzwoniły się telefony z informacjami o manifestacji UFO.
Dziwne zjawisko ponad Florydą to nic innego jak lecąca kapsuła Dragon /Stephanie Ivison/FishWithYakPak /Twitter

Tym przepięknym i zarazem niepokojącym zjawiskiem było nic innego jak przejście przez atmosferę kapsuły Dragon od Elona Muska. Chociaż to nic nowego, bo takich misji było już sporo, to jednak nie wszystkie kończą się w tak spektakularny sposób. Mieszkańcy Florydy są przyzwyczajeni do startów rakiet, ale w pozostałych stanach ludzie często nie zdają sobie sprawy z faktu, że rakiety czy kapsuły również powracają na Ziemię.

Ponad Oklahomą, Missisipi czy Alabamą moment przelotu kapsuły Dragon wyglądał niczym wejście w atmosferę meteoroidu czy nawet przelot komety przez Układ Słoneczny, tylko w przyspieszonym tempie. W lokalnych komisariatach policji rozdzwoniły się telefony ze zgłoszeniami o pojawieniu się UFO.

Reklama

Dziwne zjawisko nad USA to tylko kapsuła Dragon od SpaceX

Tymczasem to tylko pojazd od firmy SpaceX, który powracał na Ziemię z misji Ax-2 na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Kapsuła pomyślnie wylądowała w wodach Zatoki meksykańskiej u wybrzeży Panama City na Florydzie i chwilę później została podjęta przez statek ratunkowy. Misja Ax-2 jest drugą realizowaną dla prywatnej amerykańskiej firmy Axiom Space.

Misja Ax-2 wystartowała 21 maja, przewożąc cztery osoby na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Pojazd Dragon był dowodzony przez byłą astronautkę NASA, Peggy Whitson, która obecnie jest dyrektorem lotów kosmicznych w firmie Axiom. Pozostałych troje członków załogi to prywatni turyści: John Shoffner, Ali AlQarni i Rayyanah Barnawi, którzy chcieli spędzić urlop w kosmosie.

Prywatna firma wysyła turystów w kosmos, dzięki SpaceX

AlQarni i Barnawi są członkami pierwszej klasy astronautów w Arabii Saudyjskiej. Zostali pierwszymi Saudyjczykami, którzy kiedykolwiek odwiedzili ISS, a Ax-2 uczynił Barnawi pierwszą kobietą z królestwa, która pojawiła się na ziemskiej orbicie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, SpaceX wkrótce wyśle w kosmos dwie kolejne misje dla Axiom.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dragon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy