Oto pierwszy lot na granicę kosmosu statku kosmicznego od Virgin Galactic [WIDEO]

Wczoraj (22.05) firma Richarda Bransona przeprowadziła trzeci w historii i pierwszy lot suborbitalny ze SpacePort America swojego pojazdu przeznaczonego do kosmicznej turystyki. Zobacz lot na filmie.

Richard Branson, szef grupy Virgin, nie kłamał, zapewniając, że jego firma jest o krok od zaoferowana ludzkości dobrodziejstw płynących z kosmicznej turystyki. Teraz możemy być pewni, że za kilka miesięcy, długo oczekiwane i cieszące się ogromnym zainteresowaniem krótkie podróże kosmiczne, staną się faktem. Przyszłość pisze się na naszych oczach.

VSS Unity osiągnął jak dotychczas rekordową wysokość wynoszącą 90 kilometrów ponad powierzchnią Ziemi i rozpędził się do Mach 3,04. Richard Branson zapewnia, że w przyszłych lotach statek poleci wyżej jeszcze o przynajmniej 10 kilometrów. Plan zakłada jeszcze trzy lot z terytorium Nowego Meksyku, czyli SpacePort America.

Reklama

Firma zamierza zabrać na pokładzie statku kosmicznego VSS Unity sześciu pasażerów na granicę kosmosu, czyli na umowną wysokość 100 kilometrów ponad powierzchnię Ziemi (chociaż przez USAF uznawane jest 80 km). W tym momencie swoje bilety na lot, które kosztują po 250 tysięcy dolarów, zarezerwowało w sumie 700 osób. Zainteresowanych jest znacznie więcej, bo mówi się o 3300 osobach. Wśród nich znajdują się takie gwiazdy świata show-biznesu jak: Justin Bieber, Leonardo DiCaprio, Angelina Jolie, Brad Pitt czy Lady Gaga.

Richard Branson ściga się w kwestii kosmicznej turystyki z szefem Amazonu. Niestety, wszystko wskazuje na to, że pierwszy takie loty udostępni Jeff Bezos. Blue Origin poinformowała niedawno, że pierwszy załogowy lot może odbyć się już w lipcu. Na razie trwa licytacja na ostatnie miejsce w kapsule. Obecnie za bilet trzeba zapłacić ponad 3 miliony dolarów. Chętnych nie brakuje.

Źródło: GeekWeek.pl/Virgin Galactic

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy