Pełnia Księżyca w kwietniu wyznacza, kiedy jest Wielkanoc. Różowy Księżyc

Różowy Księżyc to pierwsza wiosenna pełnia. Zjawisko wyznacza kiedy jest Wielkanoc. Aby obejrzeć pełnię kwietniowego Księżyca, warto udać się za miasto. Otwarta przestrzeń, gdzie nie przeszkadza światło, sprawdzi się najlepiej do obserwacji. W 2023 roku pełnia Różowego Księżyca wypada 6 kwietnia.

Co oznacza Różowy Księżyc?

Nazwy kwietniowej pełni nie można odczytywać dosłownie. Księżyc nie będzie różowy. Określenie pochodzi od koloru dzikich kwiatów, różowych floksów, które kwitną w tym okresie w Ameryce Południowej. 

Są one symbolem zmiany pory roku. Różowa Pełnia definitywnie zapowiada nadejście wiosny.

W innych miejscach na świecie określana jest także jako Pełnia Kiełkującej Trawy, Rybna oraz Jajeczna. Wypada moment przed Wielkanocą. Z tego powodu Chrześcijanie nazywają ja także pełnią paschalną.

To jedna z najjaśniejszych pełni Księżyca w ciągu całego roku. Księżyc znajduje się wtedy najbliżej Ziemi, przez co może zachwycać.  

Reklama

Fazy Księżyca w kwietniu 2023. Pełnia Księżyca wyznacza Wielkanoc

Pełnię Różowego Księżyca będzie można obserwować 6 kwietnia, na trzy dni przed Wielkanocą. Potem powierzchnia Księżyca na niebie będzie się zmniejszać. 

13 kwietnia będzie można zobaczyć III kwadrę Księżyca. Nów Księżyca będzie 20 kwietnia. Tydzień później, 27 kwietnia, Księżyc będzie w I kwadrze.

Pełnie Księżyca w 2023 roku

Najbliższa kwietniowa pełnia, będzie zapowiadać coraz cieplejsze dni i święta wielkanocne. Kiedy będziemy mogli zobaczyć kolejne pełnie Księżyca w 2023 roku? 

Kwiatowa Pełnia Księżyca wypada 5 maja, Truskawkowa Pełnia Księżyca -  4 czerwca, a Koźla Pełnia Księżyca: 3 lipca.

W sierpniu pełną tarczę Księżyca w pełni będziemy mieli szansę obejrzeć aż dwa razy. Pierwszy raz 1 sierpnia, drugi raz 31 sierpnia.

Kolejne pełnie wypadają 29 września, 28 października, 27 listopada i 27 grudnia.

Zobacz także:

Wyjątkowa zorza polarna nad Polską. Spektakularne zdjęcia

Mają ogromne samozaparcie i nigdy się nie poddają. Te znaki zodiaku wszyscy uważają za waleczne

Czy istnieje 13 znak zodiaku? Wszystko, co musisz wiedzieć o Wężowniku

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Księżyc | różowa pełnia księżyca | pełnia księżyca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy