SpaceX ogłosiło ostateczną datę lądowania statku Starship na Księżycu

Firma Elona Muska najwyraźniej chce stworzyć konkurencję dla oficjalnego programu NASA o nazwie Artemida. W jego ramach na powierzchni Srebrnego Globu mają ponownie wylądować Amerykanie. SpaceX ma jednak swoje plany.

Wszystko wskazuje na to, że lądowanie astronautów NASA i SpaceX nastąpi w tym samym roku. Gwynne Shotwell, prezes SpaceX poinformowała na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym w Waszyngtonie, że do roku 2022 firma ma wysłać ładunek na naturalnego satelitę naszej planety, a w 2024 roku, z pokładu statku Starship, wyjdą na powierzchnię astronauci.

Plany wydają się bardzo ambitne. SpaceX obecnie jest w fazie składania ostatecznej wersji statku kosmicznego Starship i rakiety SuperHeavy. Dzięki nim nie tylko będą mogły być realizowane misje na Srebrny Glob, ale również na Marsa i inne obiektu Układu Słonecznego. Niedawno pojawiły się informacje, że SpaceX będzie też uczestniczyło w misjach związanych z programem Artemida. Na zlecenie NASA, firma ma dostarczyć na orbitę jeden z modułów załogowego statku Orion.

Reklama

Jeśli plany firmy Elona Muska zostaną zrealizowane, to będziemy świadkami niesamowitego wydarzenia. Otóż pierwsze w historii ludzkości prywatne przedsiębiorstwo wyśle ludzi na Księżyc, i to jeszcze przed innymi krajami, oczywiście, oprócz Stanów Zjednoczonych, które już tam były równo 50. lat temu. Miliarder zapowiedział niedawno, że jego firma chce również jako pierwsza wysłać ludzi na Marsa.

Źródło: GeekWeek.pl/SpaceX / Fot. SpaceX

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy