Reklama

Spektakularne wzloty i upadki astronautów z misji Apollo na Księżycu

Podczas misji Apollo na Srebrny Glob, amerykańscy astronauci wielokrotnie przegrywali swoje zmagania z grawitacją. Kamery NASA uwieczniły najbardziej zabawne momenty z ich wzlotów i upadków.

Neil Armstrong, wysiadając z lądownika Eagle na powierzchnię Księżyca, wypowiedział słynne słowa: „to jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”.

Niedługo później on i jego koledzy z misji Apollo spacerowali po naturalnym satelicie naszej planety, od czasu do czasu zaliczając spektakularne wzloty i upadki.

Astronauci stanęli oko w oko z bezlitosnymi prawami fizyki. Mała grawitacja, 6 razy mniejsza niż na Ziemi, bardzo często dawała się im we znaki. Kilka śmiesznych momentów walki kosmicznych podróżników z nią możecie zobaczyć na powyższym materiale filmowym.

Reklama

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube / Fot. YouTube

Geekweek

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy