Reklama

Spektakularne zdjęcie Księżyca z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Jeden z astronautów znajdujących się na największym sztucznym satelicie Ziemi, Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, uwiecznił wyjątkowy widok na Księżyc. Obiekt unosił się nad zachodzącym Słońcem. Fotografię wykonano około 422 kilometry nad naszą planetą.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna już w ciągu najbliższych kilku lat ma zostać zdjęta z orbity, jednak zanim to nastąpi, jeszcze przez parę wiosen będziemy mogli cieszyć się dobrodziejstwami, które nam zapewnia. Jednymi z nich są oczywiście spektakularne zdjęcia regularnie napływające do nas z największego sztucznego satelity Ziemi.

Wyjątkową fotografię wykonał w ostatnim czasie jeden z siedmiu członków wyprawy "Expedition 66" przebywających na ISS w trakcie trzeciej części ekspedycji. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna znajdowała się wówczas około 422 kilometry nad naszą planetą, a dokładniej ujmując nad fragmentem Oceanu Spokojnego znajdującym się na wschód od Nowej Zelandii.

Reklama

Zdjęcie przedstawia wielobarwny zachód Słońca, który z każdym kilometrem blednie coraz bardziej. W pobliżu skorupy ziemskiej odznacza się on pomarańczowym kolorem, natomiast kilkaset kilometrów wyżej już ciemnoniebieskim. Taka paleta barw spowodowana jest efektem zwanym rozpraszaniem Rayleigha, czyli rozpraszaniem światła na cząsteczkach mniejszych od długości fal.

Powyżej znajduje się natomiast efektowny sierpowaty Księżyc. Największy naturalny ziemski satelita został uwieczniony z największego sztucznego ziemskiego satelity. Całość prezentuje się spektakularnie.

- Ten widok oznacza symboliczny koniec roku 2021 i spojrzenie na kolejny cel NASA w zakresie eksploracji przez ludzi - napisano na oficjalnej stronie Obserwatorium Ziemi NASA.

Według obecnych informacji ludzkość ma powrócić na Księżyc już w 2025 roku w ramach programu Artemis. Wtedy zapewne będziemy mogli podziwiać jeszcze bardziej niezwykłe ujęcia tego ciała niebieskiego. Do tego czasu pozostaje nam nacieszyć się obrazami z dalszej perspektywy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy