Zobacz na filmie, jak będzie wyglądał pierwszy lot Starship-SuperHeavy [WIDEO]

Jak już wiecie, prototyp SN-15 jednak nie poleci drugi raz, ale za to SpaceX przeszło do prac nad pierwszym orbitalnym lotem zestawu Starship-SuperHeavy. Za chwilę zobaczycie, jak będzie wyglądał.

Inżynierowie ze SpaceX zdobyli już wystarczającą ilość cennych danych, by przygotować się do pierwszego lotu orbitalnego, na który wszyscy fani firmy i przemysłu kosmicznego czekali od chwili, gdy Elon Musk zapowiedział budowę tego najpotężniejszego systemu transportu kosmicznego w historii ludzkości. Wszystko wskazuje na to, że będzie się działo na niebie.

W końcu cały system ma być gotowy już w przyszłym roku. Zatem już najwyższy czas, by przeprowadzić pierwszy lot orbitalny. Już tylko kilka tygodni dzieli nas od momentu, gdy zobaczymy na niebie potężnego boostera SuperHeavy. W ośrodku w Boca Chica jest już gotowa wieża startowa dla niego, a inżynierowie niebawem przeprowadzą testy na pierwszych prototypach SN-20 i BN-2.

Reklama

Przypominamy, że plan zakłada start zestawu Starship i SuperHeavy, a następnie lądowanie boosterem w wodach Zatoki Meksykańskiej, w odległości 32 kilometrów od teksańskiej Boca Chica, a statkiem Starship w okolicach hawajskiej wyspy Kauai. Tymczasem zobaczcie na animacji, jak pięknie będzie wyglądał ten pierwszy orbitalny test.

Źródło: GeekWeek.pl/SpaceX/SpaceNews / Fot. C-Bass Production

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy