Zobaczcie, jak Starhopper od SpaceX został przeniesiony na platformę startową

Firma Elona Muska szykuje się do pierwszych testów powietrznych swojego pierwszego prototypu wielkiego statku kosmicznego Starship, który został ochrzczony nazwą Starhopper. Zobaczcie przygotowania na filmie.

Przez ostatnie tygodnie w ośrodku testowym SpaceX w Boca Chica trwały gorączkowe prace przy prototypie statku. Polegały one na odnowieniu go po zniszczeniach, jakie dokonała ostatnia wichura. Przypomnijmy, że silny wiatr przewrócił Starhoppera i mocno go uszkodził. Inżynierom udało się jednak przywrócić go do stanu używalności i zabezpieczyć na wypadek kolejnych kaprysów Matki Natury.

Kilka dni temu padła decyzja o przetransportowaniu Starhoppera z jednej części ośrodka już na przygotowywaną platformę startową, skąd będzie on odbywał próbne loty na wysokość do 5000 metrów. Ostatnie problemy nieco opóźniły pierwsze testy, ale Musk zapowiedział, że mają one stać się rzeczywistością w kwietniu.

Reklama

Starship ma być najpotężniejszym statkiem kosmicznym, jaki zbudowała ludzkość w swojej historii. Dzięki niemu i wynoszącej go w kosmos rakiecie SuperHeavy, ludzkość będzie mogła powrócić na Księżyc, pierwszy raz udać się na Marsa, a w dalszej perspektywie i inne obiekty znajdujące się w Układzie Słonecznym.

Źródło: GeekWeek.pl/SpaceX/Spadre.com / Fot. Spadre.com

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama