Bill Gates daje miliony dolarów na usunięcie śmierdzącego problemu

Żyjemy w XXI wieku, więc wydawać by się mogło, że swobodny dostęp do toalety ma już każdy z grubo ponad 7 miliardów mieszkańców naszej planety. Niestety...

Fundacja Billa i Melindy Gatesów bije na alarm, że mikroorganizmy pochodzące z ludzkich ekskrementów są śmiertelnym zagrożeniem dla 4,5 miliarda ludzi. To powinno uświadomić Wam, jak wielką skalę ma ten problem. W naszym świecie idziemy do toalety, załatwiamy swoje sprawy, myjemy ręce i zapominamy, natomiast w wielu krajach świata można śmiało rzec, że ludzie żyją na co dzień w toalecie z miliardami groźnych bakterii.

Jeden z najbogatszych ludzi na naszej planecie od kilku lat próbuje zmotywować rządy krajów i organizacje o zwiększenie wysiłków dotyczących walki z brudnym problemem. Gates przyniósł na konferencję poświęconą temu tematowi słoik z ekskrementami. W ten sposób w wymowny sposób pokazał, że żerujące na ludzkich odchodach mikroorganizmy wywołują poważne choroby i prowadzą do śmierci ponad pół miliona ludzi rocznie na całym świecie.

Reklama

W ramach fundacji, byłemu szefowi Microsoftu udało się zbudować ekologiczną toaletę przyszłości, która w niemal perfekcyjny sposób potrafi oczyścić ludzki kał i mocz, a następnie dostarczyć świeżą wodę, nawóz na potrzeby rolnictwa lub biopaliwo. Jako że największy koszmar z brudnym problem dotyka kraje afrykańskie, gdzie jest dużo słońca, toaleta zasilana jest panelem słonecznym. Gates zapewnia, że procesy uzdatniania wody w toalecie od firmy Janicki Bioenergy przebiegają szybko i sprawnie.

Jak możecie zobaczyć na poniższym filmie, Bill jest tak z niej dumny, że postanowił zaprezentować na filmie, że jest on w stu procentach bezpieczna. Miliarder, wraz z firmą Janicki Bioenergy, rozpoczęli testy swojego urządzenia w Senegalu. Projekt realizowany jest zgodnie z planem, więc możemy spodziewać się, że niebawem uzdatniacze wody nowej generacji pojawią się we wszystkich miejscach Afryki, w których istnieje problem dostępu do czystej, wolnej od zarazków wody.

Miliarder obecnie prowadzi jeszcze kilka ważnych dla ludzkości projektów związanych z opracowaniem skutecznego leku na chorobę Alzheimera, nową generację prezerwatyw oraz skutecznych szczepionek na polio, malarię i grypę. Na opracowanie toalety przyszłości, fundacja przeznaczyła już ponad 200 milionów dolarów.

Źródło: GeekWeek.pl/Bill Gates Notes / Fot. Bill Gates Notes

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama