Mężczyzna zaufał mapom Google i nie żyje. Firmę czeka proces w sądzie!

Philip Paxson zginął na miejscu po tym, jak Mapy Google skierowało go na most, który okazał się zawalony. Mężczyzna ślepo ufając wskazówkom wyświetlanym na ekranie, wpadł do rzeki, co zakończyło się tragicznie. Rodzina zmarłego wystosowała pozew w kierunku firmy, ponieważ nie zaktualizowali swoich map przez 9 lat.

Google oskarżone o zaniedbanie, w wyniku którego zginął mężczyzna

Wypadek, w którym zginął mężczyzna, miał miejsce we wrześniu zeszłego roku. Philip Paxson zmarł po próbie przejechania przez uszkodzony most w Hiskory w Karolinie Północnej. Rodzina mężczyzna złożyła oficjalny pozew przeciwko Google, w związku z tym, że most uległ zniszczeniu 9 lat przed wspomnianym wypadkiem, mimo to, na mapach dalej widniał jako przejezdny.  

Firma Google została oskarżona o zaniedbanie. Oficjalny pozew trafił do sądu cywilnego w hrabstwie Wake we wtorek. Rzecznik firmy podaje, że Google aktualnie analizuje zarzuty.  

Reklama

Ojciec dwójki dzieci zginął przez niedopatrzenia

Z pozwu rodziny wynika, że Philip Paxsons, ojciec dwójki dzieci, wracał do domu z przyjęcia z okazji dziewiątych urodzin córki, które zorganizowane zostały u przyjaciela. Żona zabrała do domu obie córki wcześniej swoim autem, natomiast mężczyzna został, żeby pomóc posprzątać po imprezie. W chwili śmierci znajdował się w nieznanej okolicy.  

W związku z tym, że mężczyzna nie bywał często w tych rejonach, a co za tym idzie, nie znał dobrze lokalnych dróg, poruszał się za pomocą GPS. W tym wypadku były to Mapy Google 

Most stanowił problem od wielu lat

Lokalni mieszkańcy, którzy byli zaniepokojeni stanem mostu i tym, że Mapy Google prowadzą tą drogą niczego nieświadomych kierowców, informowali firmę wiele razy o zawaleniu się mostu w 2013 roku. Jednak mapy nie zostały zaktualizowane.  

Miejscowe władze ustawiły barierki zabezpieczające wejście na most, jednak w wyniku wandalizmu zniknęły. Pozew dotyczy nie tylko firmy Google, ale również trzech lokalnych firm, które były odpowiedzialne za konserwację mostu i nie dopełniły swoich obowiązków.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Mapy Google | wypadek | kalifornia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy