Ratownicy górscy udzielający pomocy w plecakach odrzutowych? Proszę bardzo [FILM]

Niedawno Richard Browning wraz z żołnierzami lądował na okrętach wojennych i dostarczył sprzęt ratownikom, którzy walczyli z powodzią, a teraz zobaczycie go w roli ratownika górskiego.

Wynalazca i rezerwista Royal Marines tym razem wziął udział w szkoleniach ratowników górskich w Lake District w Wielkiej Brytanii. W trakcie wykonywania swojej misji, jego zadaniem było dostać się na miejsce wezwania drogą powietrzną za pomocą swojego plecaka odrzutowego i udzielenie pomocy poszkodowanym.

Jak możecie zobaczyć na opublikowanym przez jego firmę Gravity Industries materiale filmowym, Browning wykonał swoje zadanie perfekcyjnie, chociaż nie było to łatwe. Twórca JetSuita dotarł na miejsce wezwania w zaledwie 90 sekund. Normalnie taka akcja jest wykonywana za pomocą helikoptera, który potrzebuje na dotarcie do miejsca wezwania ok. 25 minut.

Reklama

Richard Browning coraz częściej bierze udział w wszelkiej maści ćwiczeniach wojskowych i ratowniczych, gdzie uczy ochotników korzystać ze swojego plecaka odrzutowego. Firma Gravity Industries dostarczy JetSuity grupom ratowniczym z Wielkiej Brytanii, by mogły one o wiele szybciej i sprawiej wykonywać swoją pracę.

Źródło: GeekWeek.pl/Gravity Industries / Fot. Gravity Industries

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama