Reklama

Oto pierwszy ekologiczny autobus, który oczyszcza powietrze w mieście

Bezemisyjne autobusy to już standard w wielu miastach świata. Teraz czas na autobusy wyposażone w oczyszczacze powietrza. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli odetchnąć z ulgą.

Władze brytyjskiego miasta Southampton i Firma Go-Ahead wspólnie wypuściły na miasto pierwsze autobusy BlueStar, które nie tylko nie dokładają swojej cegiełki do zanieczyszczenia powietrza w mieście, bo są w pełni elektryczne, ale również każdego dnia poprawiają jego jakość.

W autobusach został zainstalowany specjalny system filtrów. Wielu z Was powie, że to głupi pomysł na miarę syzyfowej pracy. Jednak jeśli z czasem wszystkie autobusy będą w ten sposób oczyszczały powietrze, to Southampton, czyli jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast w Wielkiej Brytanii, stanie się bardziej przyjaznym do życia miejscem.

Reklama

System filtrów opracowała firma Pall Aerospace, która na co dzień dostarcza takie rozwiązania na potrzeby samolotów i statków. Teraz nadszedł czas na autobusy miejskie. Władzom miasta marzy się całkowite wyeliminowanie pojazdów z silnikami Diesla, ale nie będzie to możliwe przez najbliższą dekadę.

Rząd Wielkiej Brytanii zamierza testować i wprowadzać w życie w miastach najróżniejsze rozwiązania ukierunkowane na poprawienie jakości powietrza. Oprócz systemów filtrowania powietrza w autobusach, w miastach pojawią się specjalne pojazdy dostawcze wyposażone w takie systemy.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Go-Ahead Group

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy