7 gadżetów na wakacje, które przydadzą się nad morzem i w górach

Jeśli planujesz wakacyjny wyjazd i chcesz przeżyć urlop bez zmartwień, zacznij tworzyć listę przydatnych akcesoriów z wyprzedzeniem. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wyjazd w góry, nad morze, czy nad jezioro - praktyczne gadżety na wakacje to cała lista rzeczy, które mogą ułatwić ci życie. Zapewnią komfort, a w niektórych sytuacjach uratują w podbramkowej sytuacji. Oto najciekawsze, choć niepozorne wyposażenie, które warto mieć w swoim bagażu na wakacje.

Drukarka do zdjęć w wersji kieszonkowej

Zdjęcia z wakacji to pamiątka, do której chętnie wraca się nawet po latach. Mała, kompaktowa drukarka do zdjęć sparowana z telefonem komórkowym to idealna odpowiedź na takie potrzeby! Urządzenie mieści się w kieszeni i jest całkowicie bezprzewodowe. Komunikuje się ze smartfonem poprzez Wi-Fi. Zdjęcia można drukować np. na papierze INSTAX mini w rozmiarze 46x62 mm.

Ten gadżet na wakacje wymaga ładowania, a w pełni doładowany akumulator pozwala na wykonanie ok. 100 wydruków. To jedno z bardziej praktycznych akcesoriów wakacyjnych.

Reklama

Lornetka z funkcją wiedorejestratora

Na rynku gadżetów wakacyjnych ciekawą propozycją jest również cyfrowa lornetka rejestrująca obraz, np. marki Sony. W modelu tego producenta można znaleźć dwa sensory 5,4-megapikselowe. Obraz wyświetlany jest w wizjerach OLED, oddzielnie dla każdego oka. 

Takie urządzenie może nagrywać filmy, a także wykonywać zdjęcia 2D lub 3D. Choć to kosztowne akcesorium, bo kosztuje ponad 7000 zł, wakacyjne wyjazdy z pewnością nabiorą dzięki niemu nowego wymiaru.

Czytnik kart i powerbank w jednym

Najlepsze gadżety na wakacje to takie, które nie zajmują cennej przestrzeni w bagażu, ale są jednocześnie bardzo praktyczne. Na rynku pojawiło się rozwiązanie, które łączy w sobie funkcję zewnętrznego akumulatora do telefonu (powerbank) i czytnika kart pamięci. W te elementy chętnie wyposaży się każdy miłośnik wakacyjnej fotografii.

Takie akcesorium proponuje marka Maxell. Do karty włożonej do czytnika może podłączyć się nawet sześć innych urządzeń. Natomiast pojemność akumulatora 2500 mAh pozwoli naładować do pełna wiele smartfonów dostępnych obecnie na rynku.

Mikroskop współpracujący z telefonem

MicrobeScope to niepozorne, kompaktowe urządzenie, które zapewnia mnóstwo wrażeń, zwłaszcza podczas wakacji w terenie. To rodzaj gadżetu do telefonu komórkowego, dzięki któremu możesz podejrzeć mikroświat w 800-krotnym powiększeniu. 

Jest idealnym pomysłem na prezent dla zapalonego odkrywcy. 

Kieszonkowa pralka

Praktyczne gadżety na wakacje to nie tylko elektronika! Weź pod uwagę także zakup rozwiązań, które pomogą Ci się uporać z podstawowymi czynnościami, o których nie zapomina się również na urlopie. Jednym z nietuzinkowych, ale funkcjonalnych urządzeń jest... pralka w wersji kieszonkowej

W podróży szczególnie zależy Ci na czasie, który wolisz wykorzystać na wypoczynek niż pranie czy gotowanie. Ten pierwszy problem możesz rozwiązać, zabierając na kilkudniową wędrówkę po górach czy na kemping torbę piorącą ubrania. 

Wymaga ona użycia jedynie 2-4 litrów wody i 3 minut, aby pozbyć się problemu brudnych ubrań i bielizny.


Okulary przeciwsłoneczne z kamerą

To wyjątkowe akcesorium, dzięki któremu odtworzysz chwile tak, jak wyglądały z Twojej perspektywy. Niektórzy podczas urlopu pragną odciąć się od technologii. Z drugiej strony, zdjęcia z okularów to często o wiele lepsze rozwiązanie niż przystawanie co chwila, aby wyciągnąć aparat czy telefon. Tak samo sprawa wygląda z filmami, a ich montaż może sprawić po powrocie ogromną przyjemność!

Takie okulary są dostępne np. w ofercie Hammacher Schlemmer. Gadżet rejestruje filmy Full HD z dźwiękiem stereo, ale wykonuje także również 15-megapikselowe zdjęcia. Nagrane materiały są zapisywane na kartach microSD, a akumulator wystarcza na godzinę nagrywania.

Dyskretny alkomat zawsze pod ręką

Podróżując za granicą, można napotkać różne zasady dotyczące poruszania się po drogach. Jeśli wybrałeś się na urlop własnym samochodem, ale nie chcesz rezygnować z degustacji lokalnych alkoholi, zabierz ze sobą breloczek z alkomatem. 

Dzięki temu w każdej chwili sprawdzisz, ile dokładnie "procentów" spożyłeś i jak przekłada się to na przepisy obowiązujące w danym kraju czy na Twoje bezpieczeństwo. Specjalna aplikacja szacuje orientacyjny czas, w którym wartość stężenia we krwi powróci do poziomu 0.00%.

Pakując się na urlop, zabierz ze sobą "małych pomocników", którzy sprawią, że wakacyjny wyjazd będzie udany pod każdym względem!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gadżety
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama