Antyzapachowe ubrania - bez potrzeby prania

Większość brudnych i przepoconych ubrań można wyprać. Ale nie wszystkie ciuszki nawet po upraniu lub po czyszczeniu chemicznym pachną - problem dotyczy newralgicznych miejsc na odzieży np. pod pachami. W zeszłym tygodniu świat poznał sposób na rzadsze pranie i zawsze pachnącą odzież.

W Salt Lake City ogłoszono, że Woolrich and Agion zawiązują partnerstwo na rzecz wytwarzania odzieży pachnącej i niewymagającej częstego prania. Partner pierwszy to producent ubrań; partner drugi działa również w sektorze odzieżowym, ale zajmuje się m.in. problematyką zwalczania brzydkich zapachów w ubraniach. Skutkiem ogłoszonego partnerstwa ma być kolekcja ubrań, które będą pozostawać długo świeże, a prane będą od wielkiego święta.

Będzie to możliwe dzięki wprowadzeniu do tkanin jonów srebra - a to, jak już gadżetomaniacy dobrze wiedzą, słynie ze swych antybakteryjnych właściwości. Nie, nie będzie to ponoć nanosrebro, ale srebro w postaci zwyczajnych jonów. I jak zadeklarował Agion, w odzieży znajdzie się naprawdę mało tego metalu. Tylko tyle, ile trzeba, by nie dopuścić do tego, że odzież zacznie cuchnąć.

Antyzapachowa kolekcja ma pojawić się na rynku już jesienią tego roku.

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy