Reklama

Bojowy pojazd jutra

Uniwersytet Carnegie Mellon, który znany jest najlepiej z badań nad zaawansowaną robotyką, otrzymał ostatnio kontrakt opiewający na prawie milion dolarów. Głównym zadaniem jest skonstruowanie latającego samochodu.

Zleceniodawcą jest amerykańska agencja Defense Advanced Research Projects. Planowany czas realizacji projektu to 17 miesięcy.

DARPA's Transformer vehicle ma być pojazdem zdolnym do poruszania się zarówno w terenie, jak i w powietrzu. Rysunki koncepcyjne można podziwiać już teraz, jednak końcowy wygląd pojazdu nie jest jeszcze znany. Trzeba przyznać, że na razie pojazd wygląda dość niesamowicie, ale 17 miesięcy na oddanie projektu tego kalibru to bardzo krótki okres.

Nieuniknione jest, że w ciągu najbliższych lat zobaczymy kilka innowacji, które od dłuższego czasu zapowiada amerykańska armia. Na razie wszystko wygląda jak z filmu science fiction klasy B, jednak dobrze wiemy, że naukowcy potrafią nas coraz bardziej zaskakiwać.

Reklama

Czy pojazd sprawdzi się na polu bitwy? Tego na razie nie wiadomo. Jesteśmy natomiast przekonani, że świetnie by się sprawdził na polskich drogach, bo w końcu nikt nie musiałby po nich jeździć.

Jakub Tabaczewski

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Pojazd | Amerykańska armia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje