Reklama

Bruno - inteligentny kosz na śmieci

Dla niektórych osób konieczność schylania się i zbierania śmieci na szufelkę jest jedną z najbardziej znienawidzonych czynności domowych. Już wkrótce może się to zmienić dzięki inteligentnemu śmietnikowi o wdzięcznej nazwie Bruno.

Bruno to kosz na śmieci, który automatycznie zasysa zanieczyszczenia, znajdujące się w pobliżu. Wykorzystuje on czujniki ruchu i światła do pochłaniania nieczystości, gdy w pobliżu znajduje się miotła. Po aktywacji, zabrudzenia są zasysane do specjalnego worka, podobnie jak w klasycznym odkurzaczu.

Bruno automatycznie otworzy klapę kosza, jeżeli wykryje, że osoba sprzątająca ma zajęte ręce. Zaprezentowane przez twórców rozwiązania mogą okazać się bezcenne dla milionów gospodyni domowych na całym świecie. Bruno jest zasilany akumulatorem 18 V, który zgodnie z zapowiedziami twórców powinien być wystarczający na ok. miesiąc typowego użytkowania.

Obecnie na serwisie crowdfundingowy Kickstarter trwa finansowanie innowacyjnego kosza na śmieci. Kosz jest dostępny w 5 kolorach, można zamówić go w przedsprzedaży za 139 dol. Na rynek masowy Bruno powinien trafić w październiku. Będzie sprzedawany za 229 dol.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama