Cannondale CERV - rower idealny, na którym zawsze jest z górki

Konstruktorzy z Priority Designs postanowili stworzyć rower, który sam rozpozna nachylenie terenu i dopasuje do niego swoją geometrię.

Choć mogłoby się wydawać, że rowerzysta siedzi przez cały czas w jednej pozycji, kierownice sportowych rowerów dają mu w tej kwestii wiele możliwości. Podczas szybkiej jazdy pozwalają na pochylenie się, na zjazdach - na przesunięcie do tyłu, a w czasie stromych podjazdów na przeniesienie ciężaru jak najbardziej do przodu.

Prace nad takim rozwiązaniem prowadził m.in. znany producent rowerów - Cannondale. Konstruktorzy z Priority Designs postanowili wykorzystać zbudowany przez Cannondale'a prototyp i przebudować go, nadając mu nieco przyjemniejszy dla oka wygląd. Efektem ich prac jest koncepcyjny rower Cannondale CERV (Continuously Ergonomic Race Vehicle), który w zależności od terenu odpowiednio zmienia położenie kierownicy i jej odległość od siodełka.

Nietypowe możliwości idą w parze z niecodziennym wyglądem jednośladu. Za transmisję napędu odpowiada nie łańcuch, ale wał napędowy, a tym, co już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę, jest brak typowego przedniego widelca. Założenie towarzyszące powstawaniu roweru wymusiły zastosowanie nietypowego rozwiązania, w którym ruchy kierownicy nie są przekazywane bezpośrednio na przednie koło.

Reklama

Koncepcyjny rower został po raz pierwszy zaprezentowany podczas zakończonych niedawno targów Eurobike we Friedrichshafen.

Łukasz Michalik

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: rower
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy