Reklama

Ekran LCD, który można zamontować w szkłach kontaktowych

Prototypowy ekran wyświetla jak na razie tylko symbol dolara, co belgijscy konstruktorzy tłumaczą jako odwołanie do „komiksów, które pokazują postacie z dolarami w oczach”, ale z pewnością w takich szkłach kontaktowych, sami widzą niezły interes.

Choć sam symbol może wydawać się prosty, w rzeczywistości jest to ogromny postęp w porównaniu do wcześniejszych prób umieszczenia wyświetlaczy w soczewkach kontaktowych. Na chwilę obecną ich ekran LCD, poza wyświetlaniem symbolu dolara, może także zaciemnić się całkowicie.

I właśnie w tym naukowcy z belgijskiego Centrum Technologii Mikrosystemów widzą pierwsze zastosowanie swojego wynalazku. Mają oni nadzieję, że przyda się on osobom, które, na skutek uszkodzenia tęczówki, muszą ograniczać ilość światła padającego na siatkówkę ich oka.

Reklama

Niestety muszę rozczarować wszystkich, którzy spodziewali się, że w przyszłości będą mogli założyć soczewki, na których wyświetlane będą informacje - ludzkie oko nie jest w stanie zogniskować się na obiekcie, który jest tak blisko, dlatego ewentualne wzory będą widoczne co najwyżej dla postronnych. Będziemy musieli poczekać jednak na Google Glass.

Źródło informacji

Gizmodo
Dowiedz się więcej na temat: soczewki kontaktowe | LCD | ekran

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama