Ford prezentuje nowatorską budę dla psa. Koniec ze strachem przed fajerwerkami

Zbliża się koniec roku, a wraz z nim karnawałowe szaleństwo pełne muzyki i fajerwerków. I o ile większości z nas ono nie przeszkadza, to właściciele niektórych czworonogów rwą sobie włosy z głowy, starając się zapewnić swoim zwierzakom spokój.

Jeśli więc mieszkacie w mieście, które nie zdecydowało się zrezygnować z noworocznego „strzelania”, a Wasze psiaki panicznie się boją wystrzałów i innych głośnych dźwięków, to powinniście zainteresować się nowym pomysłem Forda, a mianowicie nowatorską budą tłumiącą dźwięki, która nie tylko jest skuteczna, ale i stylowo wygląda.

Całość działa na podobnej zasadzie jak słuchawki Sony WH-1000XM3 czy samochody Forda Esge i Fusion - wykrywa dźwięk eksplozji fajerwerków za pomocą wbudowanych mikrofonów, a następnie emituje przeciwne częstotliwości, żeby wyeliminować hałas. Co więcej, buda jest wypakowana absorbującymi hałas materiałami, jak panele korkowe o dużej gęstości, maty antywibracyjne czy dźwiękoszczelna wentylacja i ma automatyczne szklane drzwi przesuwne.

Reklama

Jak twierdzi europejski menedżer marki: - Zastanawialiśmy się, jak technologie wykorzystywane w naszym samochodach, mogą pomóc ludziom w innych sytuacjach. Na przykład zapewnić ludziom i ich psom spokojny Nowy Rok, bez panicznego lęku przed fajerwerkami - wydaje się, że to idealne miejsce dla naszego Aktywnego Systemu Kontroli Hałasu.

Niestety buda jest na razie w fazie prototypowej, więc w tym roku nie będziemy mieli jeszcze szansy z niej skorzystać, ale miejmy nadzieję, że już niebawem trafi na rynek, bo z pewnością znajdzie się na nią mnóstwo chętnych. Coraz częściej mówi się bowiem o tym, że około połowa psiaków reaguje lękiem na fajerwerki, a część z nich boi się ich panicznie, przypłacając takie sytuacje zdrowiem lub życiem. Nie wiemy też, jak dużo kosztować będzie buda, ale najpewniej dla właścicieli czworonogów nie będzie to miało większego znaczenia.

Źródło: GeekWeek.pl/engadget/Fot. Ford

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama