Google Nexus Q - kula pełna usług

Nexus 7 nie był jedynym urządzeniem pokazanym na konferencji Google I/O 2012. Nexus Q to wyceniany na 299 dolarów set top box (właściwie to kulą), który streamuje treść z serwisów należących do Google.

W zasadzie jest to skrzyżowanie Google TV z gadżetem do smartfona. Nexus Q obsługuje się zdalnie przy pomocy telefonu lub tabletu z Androidem, łączącego się za pośrednictwem Bluetootha. Po tym jak już zdobędziemy kontrolę nad urządzeniem, Nexus Q podłączy się do wszystkich usług oferowanych przez Google (Google Play, Music, Google Play TV, YouTube) skąd będziemy mogli pobierać treść. Nie jest jednak powiedziane, że będziemy mieli pełną kontrolę na przykład nad muzyką - Nexus Q ma być urządzeniem społecznościowym, więc na przykład playlistę tworzy się wraz ze znajomymi, którzy mają wpływ na to, jaka muzyka jest aktualnie odtwarzana.

Rzeczą, która ogranicza "społecznościowość" odtwarzania w Nexusie Q jest zasięg WiFi, więc każdy z obecnych na domówce może dodać coś od siebie do playlisty. Gorzej, że prawdopodobnie impreza skończy jako You-Tube party, ale to już problem użytkowników a nie Google.

Wewnątrz kuli Nexus Q znajduje się 1 GB RAM, 16 GB pamięci flash, czterordzeniowa Tegra 3 znana z Nexusa 7 i 25 watowy wzmacniacz, do którego można podłączyć dwa niewielkie głośniki. Urządzenie można także podpiąć do telewizora.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: kula | Google | Google Nexus | YouTube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL