iPod do operacji mózgu

18-letni Gavin Brooke podczas zabiegu usuwania guza mózgu słuchał muzyki ze swojego iPoda. Jak twierdzili lekarze - była to najlepsza metoda na udaną operację.

Lekarze zdecydowali się na podłączenie iPoda operowanego nastolatka do zestawu audio, aby podczas trwającej ponad 6 godzin operacji Gavin Brooke był cały czas przytomny oraz zrelaksowany - doniósł dziennik "The Sun".

Pierwszym wybranym przez Brooke'a utworem był Apologize autorstwa Timbaland i One Republic. W ten sposób operowany chciał "przeprosić" lekarzy za to, że znowu muszą go operować. Był to drugi zabieg usuwania guza mózgu, jakiemu poddać musiał się Brooke w przeciągu kilku miesięcy. Jak się okazało, lekarzom za pierwszym podejściem nie udało się usunąć całości guza. Konieczna była druga interwencja.

Reklama

- Jeden krok za daleko podczas zabiegu - nawet kilka milimetrów - mógł go sparaliżować - opowiedział "The Sun" brytyjski lekarz, który wykonywał operację. Aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji - zrezygnowano ze narkozy. W ten sposób na bieżąco lekarze kontrolowali stan pacjenta.

- Muzyka pomogła mi znieść trudy operacji - powiedział Gavin. Brytyjskiego nastolatka zdiagnozowano z ciężką chorobą w wieku 14 lat. Wszystko wskazuje na to, że operacja zakończyła się sukcesem.

ŁK

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy