Jakie zegarki noszą giganci technologiczni – można się zdziwić

Elon Musk czy Bill Gates zapewne mogą sobie pozwolić na kupno dowolnego zegarka dostępnego na ziemi. Pomimo tego zdecydowali się na dosyć zaskakujący wybór.

Miliarderzy lubią eksponować swój majątek za sprawą drogich ubrań czy ekskluzywnych gadżetów. Bez wątpienia jednym z urządzeń określających zamożność właściciela jest zegarek. Podczas gdy celebryci, aktorzy czy biznesmeni kochają się w takich markach jak Rolex, Patek Philippe oraz Blancpain, giganci technologiczni zadziwiają niekiedy swoimi wyborami.

Bill Gates, Jeff Bezos, Elon Musk czy nawet Mark Zuckerberg - pomimo niewyobrażalnych majątków, nie epatują codziennie bogactwem, a ich styl trudno nazwać "wyzywającym". Przykładem niech będzie założyciel firmy Microsoft.

Reklama

Zegarek Billa Gatesa

Bill Gates  korzysta z możliwości zegarka firmy Casio. Co ciekawe, nie jest to specjalny egzemplarz wykonany na zamówienie. Zaangażowany w prowadzenie fundacji Billa i Melindy Gatesów miliarder, zdecydował się na model Duro, który kosztuje 69,95 dolarów. na oficjalnej stronie internetowej. Jak widać, w zupełności wystarcza on do codziennych obowiązków filantropa. 

Zegarek Jeffa Bezosa

Nieco bardziej szykownie prezentuje się zegarek noszony przez Jeffa Bezosa. Założyciel Amazona, którego majątek wyceniany jest na 113 miliardów dolarów, jest bez wątpienia wierny swojemu stylowi. Świadczy o tym jeden i ten sam egzemplarz z którym obnosi się na co dzień. 

Mowa tu o Ulysse Nardin Dual Time. Szwajcarska firma wprawdzie należy do jednych z najdroższych na świecie, jednak ten konkretny model kosztuje "zaledwie" 7500 dolarów. Przy majątku jakim może poszczycić się biznesmen, to naprawdę niewielka kwota.

Zegarek Elona Muska

W nieco innym kierunku podąża ekscentryczny właściciel marki Tesla. Elon Musk znany jest ze swojego zamiłowania do gadżetów, a jego majątek wypracowany za pomocą takich firm jak SpaceX jest obecnie wyceniany na 24,6 miliardów dolarów. Kwota ta w zupełności wystarczyłaby na zakup dowolnego zegarka, jednak milioner postawił na coś innego. Zdecydował się on bowiem na zegarek ekskluzywnej marki Tag Heuer, a konkretnie model Carrera Calibre 1887 SpaceX Chronograph. 

Tak, jak łatwo się można domyślić, powstał on przy współpracy z kosmicznym projektem samego Elona Muska. 

Brzmi jak autoreklama? Może - ważne, że ze smakiem.

Jaki zegarek nosił Steve Jobs?

Współzałożyciel i charyzmatyczny CEO firmy Apple Inc. Steve Jobs zmarł w 2011 roku w Kalifornii, w wieku 56 lat. Pozostawił jednak po sobie firmę, która po dziś dzień stanowi wzorzec dla nawet największych gigantów branży.

Steve Jobs za życia był wielbiony i podziwiany przez setki tysięcy osób z całego świata, m.in. przez swoją wrodzoną skromność i nie obnoszenie się z gigantyczną fortuną. Do dziś jedna z najbardziej znanych fotografii miliardera z 1984 roku, przedstawia go siedzącego w swoim domu, z komputerem Macintosh na kolanach. Na nadgarstku wizjonera widnieje średniej klasy zegarek Seiko z serii Chariot. Warty niewiele w ówczesnych latach model, obecnie doczekał się specjalnej reedycji dostępnej jedynie w liczbie 1982 egzemplarzy. Jego cena wynosi 730 złotych. 

Mark Zuckerberg nie potrzebuje zegarka

Na sam koniec zostawiliśmy najmłodszego technologicznego potentata w zestawieniu. Mark Zuckerberg, założyciel i właściciel Facebooka zarobił swoje pierwsze miliardy zaledwie w wieku 28 lat. Mężczyzna znany jest ze swej skromności i rozsądnego dysponowania majątkiem. Po mieście porusza się niewielkim hatchbakiem Honda Fit, którego rynkowa cena wynosi 15 000 dolarów, a jeszcze do niedawna mieszkał w zwyczajnym, wynajętym domu w Palo Alto w Kalifornii. 

Równie ciekawie prezentuje się jego zegarek, którego... po prostu nie ma. Miliarder widocznie uważa, że to wszyscy inni powinni nadążyć za nim i sam nie musi podążać za wskazówką.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zegarki | Elon Musk | Bill Gates | Mark Zuckerberg | Jeff Bezos
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama