Kinect odczyta waszą mimikę

W obliczu plotkek o następnej odsłonie Kinecta, zaskakujący jest fakt, że i w obecnej wersji tego czujnika ciągle znajduje się miejsce na nowości. Microsoft poprzez update oprogramowania Kinecta (dla Windowsa) uzupełnił go właśnie w funkcję śledzenia ruchów twarzy. Oznacza to, że czujnik ten będzie zdolny do odczytywania i reagowania na naszą mimikę.

Zagrasz zaskoczonego? Twój awatar odwzoruje zaskoczenie. Uśmiechniesz się? Uczyni dokładnie to samo. To część najnowszego SDK Microsoftu dla Kinecta, który umożliwia deweloperom tworzenie specjalnych aplikacji z myślą o działaniu czytnika pod Windowsem. Cytując za oficjalnym blogiem Microsoft Kinect: Funkcja śledzenia twarzy umożliwia dokładne umieszczenie siatki 3D na twarzach użytkowników po to, by przy użyciu składników zawartych w Developer Toolkit jak najdokładniej śledzić mimikę oraz pozycję ich głowy. Co więcej, urządzenie od teraz lepiej wykrywa i ocenia pozycję stawów, co ułatwia mu przekładanie na wirtualną rzeczywistość naszych wymyślnych póz.

Dzięki nowemu Software Development Kit, Kinect nauczył się dokładniej śledzić ruchy sylwetki, sprawniej rozpoznawać ludzką mowę i w nieco lepszym stylu żonglować pomarańczami. Jeszcze jeden przykład na to, jak bardzo Xbox marnuje niebagatelny potencjał Kinecta.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kinect | kontroler | Microsoft | rozpoznawanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy