Land Rover opracował „niewidzialny” samochód

Niewidzialność kojarzy się nam przede wszystkim z filmami science fiction. Tymczasem pierwsze "niewidzialne" projekty już powstają. Jakiś czas temu wspominaliśmy o wieżowcu, który będzie niewidoczny dla przechodniów. Dzisiaj do kolekcji możemy dorzucić niewidzialnego Land Rovera.

Firma Land Rover zaprezentowała nową technologię, która czyni samochód przezroczystym. Mowa tu o przedniej masce, dzięki czemu kierowca będzie mógł zobaczyć, co znajduje się bezpośrednio pod nią. Jak to działa? Pod autem zostały umieszczone kamery, które przesyłają obraz bezpośrednio do wyświetlacza umiejscowionego na szybie. Dzięki temu z wewnątrz pojazdu przednia maska jest przezroczysta. Z zewnątrz samochód wygląda jak każdy inny.

Rozwiązanie tego typu zostało wynalezione przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Dzięki przezroczystej masce kierowca będzie w stanie zobaczyć, co znajduje się bezpośrednio pod kołami - wiedza niezwykle przydatna, szczególnie podczas szusowania po bezdrożach. Technologia jest aktualnie w fazie testów. Po raz pierwszy zostanie zaprezentowana podczas targów w Nowym Jorku, które rozpoczną się 16 kwietnia.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama