Lewitujące łóżko

Podobno pole magnetyczne umożliwia prawdziwą lewitację, tj. bez mechanicznego kontaktu z lewitującym obiektem. Pewna osoba postanowiła to sprawdzić budując lewitujące łóżko. Sprawdź, jak możesz wykonać je sam.

Wodne łóżko to już przeszłość, a latający dywan spotkacie raczej tylko w "Baśniach z tysiąca i jednej nocy". Ciekawy i intrygujący jest natomiast temat lewitacji. Jeden z użytkowników Reddit opublikował informację, jak krok po kroku stworzyć własne lewitujące łóżko. Na zdjęciach można zobaczyć proces tworzenia od podstaw wraz ze wszystkimi wymiarami i potrzebnymi narzędziami.

Do konstrukcji wykorzystano magnesy wykonane z neodymu (Nd, łac. neodymium) - pierwiastka chemicznego, lantanowca. Oczywiście należy je umieścić w odpowiednich miejscach. Jeśli boicie się, że łóżko nie wytrzyma waszego ciężaru, to możecie być spokojni. Jak silne są neodymowe magnesy - możecie zobaczyć powyżej.

Reklama

Wszystko wygląda ciekawie, oprócz tego że sama odległość łóżka od podłogi jest niewielka. Śpiąc można odnieść wrażenie jakby leżało się po prostu na kawałku drewna. Jakiś czas temu widziałam podobny projekt - w wersji exclusiv:

Jeśli macie ochotę na trochę magii w waszym domu, możecie sami wykonać to lewitujące łóżko.

Kaśka

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: łózko | pole magnetyczne | łóżko | lewitacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama