Reklama

Liquipel - i każdy gadżet będzie wodoodporny

Dosłownie każdy, nawet jeżeli pod terminem gadżet będziemy rozumieli kartkę papieru lub mechaniczny zegarek. Wodoodporne będzie również wnętrze elektronicznych urządzeń. Wejścia słuchawkowe i gniazda ładowarek również!

Co najważniejsze, uodpornianie na wodę nie odbywa się poprzez włożenie przedmiotu do jakiegoś rodzaju pojemnika. Gadżet przed wystawieniem na działanie Liquipel wygląda dokładnie tak, jak po zakończeniu tego procesu. Liquipel to specjalna nanowarstwa (1000 razy cieńsza od ludzkiego włosa), która zabezpiecza każdą powierzchnię przed działaniem wody. Gadżet raz wystawiony na działanie Liquipel, ma być wodoodporny już zawsze, więc odnawianie pokrywy i ponowne wydawanie pieniędzy nie będą konieczne.

Reklama

Pokrycie gadżetu warstwą Liquipel zajmuje jedynie 30 minut i ma kosztować niecałe 60 dolarów. Znacznie droższa jest maszyna, którą wykorzystuje się do tego celu (250 000 dolarów), ale jeżeli technologia będzie zawsze działała tak dobrze, jak zapewniają producenci, to inwestycja może się bardzo szybko zwrócić.

To jak na razie jeden z najbardziej imponujących gadżetów, jakie zaprezentowano na targach CES 2012. Możliwości jakie niesie ze sobą zastosowanie technologii są ogromne, a jej koszt nie jest znowu taki olbrzymi, szczególnie jeżeli modyfikacjom będą ulegały droższe sprzętu w rodzaju laptopów, tabletów, czy nawet smartphone'ów.

Marek

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: wodoodporny

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy