Ma 98 cali. Samsung wprowadza do oferty ogromny telewizor 8K

Samsung QN990C Neo QLED to nowy telewizor koreańskiej marki i zarazem największy w ofercie firmy wśród modeli mających wyświetlacze o rozdzielczości 8K. Monstrum ma 98-calowy ekran. Do tej pory największym telewizorem 8K w ofercie Samsunga był wariant z panelem o przekątnej 85 cali.

Samsung od kilku lat ma w ofercie telewizory z ekranami o rozdzielczości 8K. Co prawda nie ma jeszcze zbyt wielu treści w tak dobrej jakości, ale ciągle ich przybywa. Koreański gigant wprowadza do oferty największy model z tego typu wyświetlaczem i jest nim Smart TV o nazwie QN990C Neo QLED 8K.

Samsung QN990C Neo QLED 8K to telewizor z 98-calowym ekranem

Samsung QN990C Neo QLED 8K to ogromny telewizor, który został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej aż 98 cali. Do tej pory rekordzistą pozostawał model QN900C mający 85-calowy ekran. Nowe urządzenie korzysta z możliwości technologii Quantum Mini LED, co pozwala na wyświetlanie obrazu w ponad miliardzie kolorów. Ponadto ma specjalny procesor ze sztuczną inteligencją, co pozwala na skalowanie treści do jakości 8K.

Reklama

Ponadto Samsung QN990C Neo QLED to telewizor mający zestaw głośników w standardzie 6.4.4 o łącznej mocy 120 W oraz ze wsparciem dla technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos i obsługuje rozwiązanie o nazwie Cinema Object Tracking Sound, co pozwala na uzyskanie efektu podobnego do tego, który oferują kina.

Nowy telewizor Samsunga wyróżnia się cienkimi ramkami oraz stylową obudową wykonaną z metalu. Pomimo ogromnych gabarytów można go powiesić na ścianie. Warto dodać, że dotychczasowe modele Smart TV z serii QN900C z ekranami 8K są oferowane w wersjach z wyświetlaczami o przekątnej od 65 do 85 cali.

Cena nowego telewizora Samsunga bardzo wysoka

Cena telewizora Samsung QN990C Neo QLED 8K na rynek europejski nie jest na razie znana. Wiemy jednak, że w Korei Południowej wyceniono go na równowartość aż 155 tys. zł. Nie jest to więc sprzęt na każdą kieszeń, a dla bardziej zamożnych klientów. Oczywiście zawsze można zdecydować się na jeden z mniejszych modeli. Dla przykładu wersja z 85-calowym ekranem 8K kosztuje około 50 tys. zł. Natomiast za wariant z 75-calowym wyświetlaczem zapłacimy kolejne 10 tys. zł mniej, a w przypadku edycji 65-calowej będzie to już kwota poniżej 30 tys. zł.

Polecamy na Antyweb | UOKiK ukarał Euro RTV AGD. Za kasowanie wiadomośc

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Telewizor | 8K | QLED | Telewizor Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy