Magiczne lustro istnieje nie tylko w bajkach

Jeśli chcesz poczuć się jak bajkowy czarny charakter, już dzisiaj możesz sięgnąć po jego nieodłączny atrybut - magiczne lustro. Ten niezwykły gadżet jest zarówno prawdziwym oknem na świat, wyrocznią, osobistym asystentem, jak i bezlitosnym komentatorem zmagań z nadwagą. Jak działa?

Zaprojektowany przez Jamesa Lawa Cybertecture Mirror to w rzeczywistości 32-calowy, odporny na zaparowanie, lustrzany ekran LCD. Urządzenie działa pod kontrolą Linuksa. Choć z powodzeniem sprawdzi się podczas robienia słitaśnych fotek, jego możliwości są znacznie większe.

Dzięki łączności Wi-Fi i zestawowi aplikacji lustro można uznać za odpowiednik wyroczni - sprzęt przewidzi przyszłość, wyświetlając na ekranie m.in. prognozę pogody. Pokaże również powiadomienia z serwisów internetowych, dzięki czemu myjąc zęby, można przekonać się, co ważnego wydarzyło się na świecie podczas naszego snu.

Wbrew pierwszemu wrażeniu sprzęt nie jest jedynie prostym, lustrzanym ekranem. Dzięki bezprzewodowej łączności z wagą wyposażoną w dodatkowe czujniki może obliczyć i wyświetlić zestaw informacji na temat ciała przeglądającej się w nim osoby, takich jak procent tkanki tłuszczowej, masę mięśni, kości i całego ciała.

Reklama

Funkcje multimedialne i wbudowane głośniki uprzyjemnią również poranny pobyt w łazience, choć źródłem multimediów może być w tym wypadku jedynie Sieć - urządzenie nie ma portu USB ani czytnika kart pamięci. Możemy za to korzystać z niego bez obaw nawet w silnie zaparowanych pomieszczeniach - urządzenie jest przystosowane do pracy w dużej wilgotności.

Lustro może również służyć jako asystent treningu, wyświetlając pomocne przy ćwiczeniach informacje lub udostepniając najnowsze wieści ze świata. Cybertecture Mirror jest oferowany w dwóch wersjach kolorystycznych. Cena urządzenia waha się w granicach 3,6 - 7,7 tys. dolarów. Można je zamówić na stronie producenta.

Łukasz Michalik

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy