Modularny dach interaktywny - dzieło sztuki na czubku drapacza chmur

W filmach nie raz oglądamy sceny rozgrywające się na dachach wieżowców. Zwykle jednak są to puste przestrzenie, zaprojektowane tak, by bohater szybko wydostał się z tarapatów skacząc i lądując bez szwanku na dachu obok.

Inspirację dla projektanta - Nicolasa Backala stanowił fakt, że ogrody rzadko występują na dachach tego typu budynków. Interaktywny dach składa się z modułów tzw. pikseli, z których każdy może pełnić inną funkcję i zależnie od potrzeb "wchodzić w interakcję" z pozostałymi. A to wszystko w zgodzie z naturą.

Każdy z modułów - pikseli - pełni inną funkcję i zależnie od programu może to być izolacja, przestrzeń, generacja energii, dostarczanie zasobów wody i wentylacja. Te procesy mają wpływać na otoczenie. Za każdym razem kiedy program budynku i jego przeznaczenie wymaga nowej aranżacji, dach może być urządzony szybko za pomocą zamiany pikseli i umieszczenia ich w innej pozycji.

DPI_R (tak nazywa się koncept) mogą być dopasowane do większości nowych budynków, jak również zainstalowane w już istniejącym. Tylko czy w dużych miastach takie ogrody na dachu mają szansę się zachować w oparach spalin i innych substancji?

Reklama

Kaśka

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Drapacz chmur | dachy | ogród
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy