Nagroda Jamesa Dysona - konkurs dla młodych wynalazców dotarł do Polski

Od 17 marca 2021r. możliwa jest rejestracja zgłoszeń do tegorocznej, pierwszej w Polsce, edycji konkursu o Nagrodę Jamesa Dysona.

W ubiegłym roku odnotowano rekordową liczbę zgłoszeń do konkursu, a ponadto po raz pierwszy przyznano nagrodę w kategorii Zrównoważony Rozwój - otrzymał ją projekt AuREUS  autorstwa Carveya Ehrena Maigue’a z Filipin. Ze względu na rolę, jaką inżynierzy i naukowcy odgrywają w tworzeniu zrównoważonej przyszłości, konkurs został w zeszłym roku rozszerzony o tę międzynarodową nagrodę. Mogą o nią powalczyć autorzy projektów, które rozwiązują kwestie środowiskowe i pozostają w zgodzie z wyznawaną przez firmę Dyson filozofią lean engineering ("odchudzonej inżynierii"), polegającą na uzyskiwaniu lepszych efektów przy wykorzystaniu mniejszej ilości materiałów

Reklama

W 2021 roku, podobnie jak w roku poprzednim, zostaną przyznane dwie międzynarodowe nagrody w wysokości 152 000  złotych każda: Międzynarodowa Nagroda w kategorii Zrównoważony Rozwój oraz Główna Międzynarodowa Nagroda. Najpierw jednak na etapie krajowym, zostanie przyznana Nagroda Krajowa dla zwycięzcy na poziomie lokalnym (10 000 złotych) oraz dwa wyróżnienia. Projekt odznaczony Nagrodą Krajową przejdzie następnie do międzynarodowych etapów konkursu. Wyboru krajowego zwycięzcy i dwóch wyróżnień dokona trzyosobowe lokalne jury składające się z przedstawicieli świata nauki i technologii. Członkami polskiego jury w edycji na rok 2021 są: Dr Tomasz Łuczyńsk,  Przemysław Pająk i Tomasz Rożek.

Do wygrania jest:

·         10 000 zł dla zwycięzcy krajowego;

·         25 000 zł dla dwóch wicemistrzów międzynarodowych;

·         152 000 zł dla zwycięzcy zrównoważonego rozwoju;

·         152 000 zł dla zwycięzcy międzynarodowego (oraz 25 000 zł dla uczelni zwycięzcy).

Więcej informacji o zeszłorocznych projektach i zwycięzcach

Jak zgłosić swój projekt?

Kandydaci zgłaszają swoje projekty za pomocą formularza internetowego zamieszczonego na  stronie Nagrody Jamesa Dysona.www.jamesdysonaward.org/pl-PL.

Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń: godz. 00:00 (czasu pacyficznego) 30 czerwca 2021.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dyson
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy