Reklama

Niesamowity robot utrzymuje równowagę, jeżdżąc na rowerze

Widzieliśmy już roboty poruszające się w różny sposób i mogłoby się wydawać, że w tej kwestii wymyślono już wszystko. Okazuje się, że nie - pomysłowe urządzenia ciągle są w stanie zaskakiwać. Widzieliście kiedyś robota jeżdżącego na rowerze? Teraz macie okazję.

Jazda na rowerze w roli popisowego numeru ma długą tradycję, zwłaszcza w cyrkach przybywających z krainy zimna, wódki i kawioru. Powstało jednak urządzenie, które może zrobić poważną konkurencję rosyjskim niedźwiedziom.

Robot o nazwie PRIMER-V2 nie imponuje rozmiarami, jest jednak wyposażony w coś wyjątkowo, jak na robota, nietypowego - rower. Co więcej, robot za pomocą swoich nóg rzeczywiście pedałuje, wprawiając w ten sposób w ruch całe urządzenie. Zadanie utrudnia fakt, że rower nie ma bocznych kółek - robot nie tylko napędza rower, ale musi również dbać o równowagę. Jak widać na poniższym filmie, radzi sobie z tym całkiem dobrze.

PRIMER-V2 może osiągać prędkość do 6 km/h, unikając wywrotki podobnie jak jeżdżący na rowerach ludzie - dzięki żyroskopowi, w jaki zamienia się rozpędzone koło.Podobieństwo - zwłaszcza do uczących się jazdy na rowerze dzieci - występuje również podczas zatrzymywania się - robot wystawia w tym celu nogę i wyhamowuje, trąc nią o podłoże.

Reklama

Choć robot wygląda z pozoru dość zabawnie, w gruncie rzeczy jest to przerażający widok. Maszyny najpierw odebrały nam naszą pracę, a teraz robią to ze sportem i rozrywką ;). Co będzie następne?

Łukasz Michalik

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: robot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje