Nietypowe wyzwanie dla służb w czasie pandemii

Rok 2020 przyniósł serię ekstremalnych wręcz wyzwań dla właściwie wszystkich rodzajów służb. Okazuje się, że kwestią kluczową jest nie tylko liczebność służb, ale także komunikacja. Ta ostatnia, wbrew pozorom, odgrywa kluczową wręcz kwestię w sprawnym działaniu ratowników, strażaków i służb porządkowych.

Służby mają pełne ręce roboty. Pomoc może przynieść rozwiązanie, o którym wielu nawet by nie pomyślało
Służby mają pełne ręce roboty. Pomoc może przynieść rozwiązanie, o którym wielu nawet by nie pomyślałomateriały prasowe

Służby bezpieczeństwa publicznego nie były jeszcze wystawione na tak ciężką próbę. W walce z wirusem - i nie tylko nim - przyda się każda pomoc, również ta ze strony nowych technologii.

Fachowcy działający na pierwszej linii zawsze będą potrzebować radiotelefonu w sytuacjach wysokiego stresu, aby służyło im jako koło ratunkowe. Mogą również wymagać współpracy z innymi przenośnymi urządzeniami, w tym smartfonami i kamerami, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i niezawodności ich radiowej łączności głosowej - mówi Mark Schmidl,  Senior Vice President Motorola Solutions.

Motorola Solutions wprowadza na rynek urządzenie nowej generacji Terrestrial Trunked Radio - TETRA, inteligentny i wydajny radiotelefon MXP600, aby sprostać potrzebom pracowników służb bezpieczeństwa publicznego zarówno dziś, jak i w przyszłości. Lekki, ale bardzo wytrzymały radiotelefon nie tylko ułatwia komunikację głosową wśród przedstawicieli służb, ale może ją także rozszerzyćZamiast obsługiwania wielu urządzeń jednocześnie, mogą aktywować inne urządzenia za pomocą tego, którego użycie w danej sytuacji uznają za najbardziej naturalne i intuicyjne. Na przykład, jeśli policjant naciśnie przycisk alarmowy w sytuacji zagrażającej życiu, w przyszłości radiotelefon będzie mógł automatycznie aktywować noszoną kamerę, którą ma na sobie bez konieczności uruchamiania oddzielnego procesu. Chodzi o to, aby jednocześnie uprościć i ulepszyć kluczowe funkcje komunikacji o znaczeniu krytycznym - tłumaczy ekspert.

MXP600 - radiotelefon wypchany rozwiązaniami mającymi na celu ułatwienie pracy służbommateriały prasowe

To jeszcze nie wszystko. Urządzenie o charakterze specjalistycznym wyposażono w kilka rozwiązań znanych ze smartfonów:Inteligentna redukcja szumów - MXP600 wykorzystuje inteligentną technologię mikrofonów do tłumienia szumów w tle i zapewnia maksymalną głośność, około czterokrotnie wyższą niż w typowym smartfonie. Podczas pracy w wietrznych warunkach, urządzenie automatycznie wykorzystuje głośnik jako dodatkowy mikrofon w celu optymalnego ograniczenia szumów wiatru.Programowanie bezprzewodowe (OTAP) umożliwia bieżącą aktualizację radiotelefonów, trwającą kilka minut, co pozwala uniknąć wymogów dotyczących czasu, logistyki i kosztów związanych z tradycyjnym programowaniem radiowym. Nowa aplikacja M-RadioControl oznacza elastyczną współpracę smartfonów z MXP600. Czip NFC wbudowany w MXP600 umożliwia szybkie i łatwe parowanie, a łącze Bluetooth 5.0 zapewnia bezpieczne połączenie bezprzewodowe między radiotelefonem, smartfonem i innymi urządzeniami.

Współpraca różnych urządzeń to ogromna pomoc dla osób niosących pomocmateriały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas