Niewielki robot, który wspomoże w zbieraniu śmieci

Plaże to niewątpliwie urokliwe miejsca do wypoczynku. Niestety ich rosnące zaśmiecenie może skutecznie popsuć chwile relaksu. Pomóc w ich oczyszczaniu może niewielkie robot o nazwie .BB.

Pojazd został stworzony przez dwóch holenderskich przedsiębiorców, którzy mieli dosyć spoglądania na wiecznie zanieczyszczone plaże oraz kąpieliska. Niewielki robot, pełny nowoczesnych technologii może jeździć po piasku i pomagać przy zbieraniu wszelkiej maści odpadów.

Do identyfikacji .BB wykorzystuje sztuczną inteligencję. To właśnie ona odpowiada za skuteczną segregację oraz typowanie odpadów. W przypadku problemów z rozpoznaniem poszczególnych przedmiotów, robot wyświetla obraz z zamontowanej kamery i prosi o pomoc człowieka. W ten sposób .BB nie tylko poprawia swoją skuteczność, ale także uczy się poprawnego rozpoznawania śmierci na przyszłość.

Reklama

Twórcy podkreślają, że w obecnej fazie, urządzenie ma jedynie wspomóc człowieka. To właśnie na nas spoczywa główny obowiązek zbierania śmierci i usuwania po sobie wszelkich odpadów. Niewykluczone jednak, że w niedalekiej przyszłości to właśnie roboty będą pełniły funkcje porządkowe na plażach.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: technologie | Roboty | śmieci
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama