Reklama

Niezwykły pojazd przyszłości, którego nie da się przewrócić

Firma Lit Motors zaprojektowała niezwykle szybką, ekonomiczną i stabilizowaną żyroskopem hybrydę samochodu i motoru. Jak prezentują się osiągi, wyposażenie i ceny tego wehikułu przyszłości?

Na początek osiągi, bo te prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. C-1 przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosi ponad 160 kmh/h. Napęd jest naturalnie elektryczny, a pełne naładowanie baterii umożliwi pokonanie aż 320 km. Cena maszyny waha się w zależności od tego, jak szybko chce się ją mieć w garażu. Niecierpliwi mogą nabyć C-1 już w 2014 roku, ale wtedy będą musieli za niego zapłacić 24 tys. dol. - około 74 tys. zł (tak wygórowana kwota związana jest z niewielkimi możliwościami produkcji firmy Lit Motors). Natomiast już po roku cena spadnie do 16 tys. dol., a w 2018 - kiedy produkcja ruszy pełną parą - za jeden egzemplarz trzeba będzie zapłacić 12,5 tys. dol.

Osiągi nie są jedyną mocną stroną pojazdu. Na wyposażeniu nie mogło zabraknąć poduszek powietrznych, automatycznej klimatyzacji, elektrycznie otwieranych okien i sterowania niektórymi elementami przy pomocy komend głosowych. Jego niewielkie wymiary umożliwią natomiast jazdę wzdłuż przerywanych linii, co pozwoli ominąć korki.

Najciekawszym rozwiązaniem wydaje się jednak stabilizacja przy pomocy żyroskopu. Sprawi ona, że C-1 będzie nie do przewrócenia - nawet pod uderzeniu przez samochód.

Krótki pokaz możliwości tej niezwykłej hybrydy zobaczycie na poniższym materiale wideo.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pojazd | silnik elektryczny | napęd elektryczny | samochód

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy