Reklama

Nowy aparat Polaroida już w Polsce

Do sklepów fotograficznych w Polsce trafił nowy aparat do fotografii błyskawicznej - Polaroid Z2300. Aparat wyposażony jest w drukarkę drukującą w niespełna minutę od powstania zdjęcia odbitki w formacie o wymiarach ok. 5 na 7 cm.

Aparat robi zdjęcia w rozdzielczości 10 megapikseli i pozwala na bezpośredni druk w formacie ok. 5 na 7 cm. (2x3 cala). W zestawie z aparatem znajduje się 10 sztuk papieru Polaroid Zink, a za dodatkowe wkłady trzeba zapłacić (ok. 100 zł za 50 sztuk). Drukowanie zdjęć nie wymaga dodatkowych atramentów, a wydrukowane prace będą pozbawione ramek.

Polaroid Z2300 to połączenie cyfrowej technologii z tradycjami natychmiastowych zdjęć Polaroida. Łączy funkcje cyfrowego aparatu z natychmiastową drukarką do zdjęć. Dzięki kompaktowym wymiarom aparat mieści się nawet w kieszeni.

Reklama

Urządzenie pozwala wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 10 mpx oraz nagrywać filmy wideo z dźwiękiem. Zdjęcia i filmy zapisywane są w wewnętrznej pamięci lub na kartach SD. Dzięki wbudowanej drukarce dowolne zdjęcie można wydrukować już w niespełna 1 minutę.

Papier do zdjęć Polaroid Zink gwarantuje wysoką jakość odbitek oraz nie wymaga atramentu. Aparat jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 3 cala, ma wbudowany mikrofon oraz głośnik. Sprzęt posiada złącze cyfrowe USB 2.0 High Speed.

Sugerowana cena producenta to 799 zł.

Polaroid Corporation to amerykańskie przedsiębiorstwo, założone w 1937 r. przez Edwina Herberta Landa. Jego najbardziej znanym produktem są filmy i aparaty do fotografii błyskawicznej, które pojawiły się na rynku w 1948 r.

Większość dochodu firma czerpała jednak z wynalezienia i produkcji polaroidu, filmu z tworzywa sztucznego, który posiada zdolność filtrowania światła spolaryzowanego. Firma po ogłoszeniu bankructwa i dokonaniu zmian kapitałowych nadal jest najpoważniejszym producentem sprzętu do fotografii natychmiastowej na świecie.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy