Oppo Air Glass 3. Nowe okulary XR z AI pokazane na MWC 2024

Oppo Air Glass 3 to inteligentne okulary XR, którymi chińska marka pochwaliła się w trakcie targów MWC 2024 w Barcelonie. Gadżet znajduje się obecnie na etapie prototypu, ale już teraz zapowiada się bardzo dobrze. Obserwatorzy rynku twierdzą, że właśnie takie powinny być oryginalne okulary Google Glass.

Apple wraz z goglami Vision Pro tchnęło nadzieję na rynku AR/VR w konsumenckie rozwiązania tego typu, co teraz obserwujemy w trakcie targów MWC 2024, które odbywają się w Barcelonie i potrwają do 29 lutego. Część producentów prezentuje własne gadżety i wśród nich jest firma Oppo, która do stolicy Katalonii przywiozła prototyp okularów XR Air Glass 3.

Reklama

Okulary XR Oppo Air Glass 3 pokazane na MWC 2024

W trakcie MWC 2024 Oppo pochwaliło się inteligentnymi okularami XR o nazwie Air Glass 3. Na razie nie jest to jeszcze gotowy produkt, który wkrótce zostanie wprowadzony do sklepów. Urządzenie znajduje się w fazie prototypowej, ale już teraz zapowiada się naprawdę obiecująco.

Oppo Air Glass 3 to okulary XR, które po połączeniu ze smartfonem marki uzyskają dostęp do platformy AndesGPT. Daje to duże możliwości z zakresu funkcjonalności opartej na sztucznej inteligencji. Urządzenie oferuje dostęp do cyfrowego asystenta, z którym można komunikować się poprzez komendy głosowe.

Prototypowe okulary XR marki Oppo obsługują również sterowanie za pomocą dotyku. W ten sposób można m.in. włączać muzykę, odbierać połączenia głosowe, wyświetlać informacje czy przeglądać zdjęcia.

Pod względem specyfikacji technicznej nowe urządzenie Oppo oferuje jasność przekraczającą 1000 nitów. Zastosowano tu autorskie rozwiązanie, które pozwoliło uzyskać współczynnik załamania światła na poziomie 1,70. Całość waży zaledwie 50 g. W Air Glass 3 umieszczono też cztery mikrofony z redukcją szumów. Producent chwali się, że gadżet zapewni bardzo dobrą jakość dźwięku oraz funkcje z zakresu ochrony prywatności.

Oppo zapowiada funkcje oparte na AI

W trakcie wydarzenia na MWC 2024 w Barcelonie Oppo pochwaliło się także innymi technogiami, nad którymi pracuje. Wśród nich są rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, które trafią do smartfonów marki. Seria Reno 11 oraz Find N3 otrzyma nowe narzędzie dla edycji zdjęć bazujące na AI.

Ponadto wkrótce użytkownicy mają otrzymać dostęp do Copilota opracowanego przez Microsoft. Ma to nastąpić w niedługim czasie i jest to jeden z etapów pogłębiania współpracy z partnerami.

Informacja prasowa/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Oppo | MWC 2024 | okulary AR | Sztuczna inteligencja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy