Oszuści wykorzystują drukarki 3D, by okradać bankomaty

Przestępcy nie ustają w wynajdywaniu sposobów na wykradanie danych wprowadzanych do bankomatów. Teraz zaczęli posługiwać się drukarkami przestrzennymi, by tworzyć nakładki na sloty do kart oraz klawiaturę numeryczną.

Do zdarzenia doszło w Kalifornii, gdzie na bankomacie sieci Chase Bank w miejscowości West Hills znaleziono zielony slot na karty, typowy dla urządzeń tego banku. Został tam jednak umieszczony przez złodziei, a policja uważa, że wyszedł z formy stworzonej przez profesjonalną drukarkę przestrzenną.

Oprócz tego, że jest idealnym odwzorowaniem prawdziwego slotu znajdowanego na bankomatach, replika ma czytnik kodu magnetycznego na karcie oraz podłączoną do bateryjki niewielką kamerę skierowaną na klawiaturę. Kamera włączała się w chwili, gdy do otworu wkładano kartę.

Reklama

Na spodzie podróbki policjanci znaleźli niewielki otwór skrywający złącze do zgrywania wykradzionych danych. Nie wykluczają także, że dane ściągano bezprzewodowo przez wi-fi, Bluetooth lub wiadomości tekstowe. Elektronika w środku atrapy pochodzi bowiem ze smartfona lub kamery.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Drukarka | Drukarka 3D | bankomaty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy