Pierwsza karta płatnicza ze zmiennym kodem DCVC

Getin Bank jako pierwszy i jedyny bank na świecie rozpoczął program pilotażowy rewolucyjnej karty Dynamic CVC ze zmiennym kodem weryfikacyjnym. Wyświetlany na miniaturowym, wbudowanym ekranie numer CVC automatycznie odświeża się co godzinę.

Po sukcesie MasterCard Display - pierwszej na świecie karty płatniczej z wyświetlaczem - oraz funkcją informacyjną oraz samoobsługowych punktów Getin Point, które wprowadziły nową jakość do systemu obsługi klienta, Getin Bank wprowadza na rynek kolejną innowację - kartę Dynamic CVC. To pierwsza i obecnie jedyna na rynku karta płatnicza, która została wyposażona w wyświetlacz ze zmiennym numerem CVC. Konfiguracja 3-cyfrowego kodu zmienia się losowo co godzinę, zapewniając dodatkowe zabezpieczenie przed możliwymi oszustwami.

Z punktu widzenia użytkownika korzystanie z karty Dynamic CVC podczas zakupów online nie różni się niczym od tradycyjnych kart ze statycznym numerem weryfikacyjnym. Użytkownik w odpowiednich rubrykach formularza internetowego wpisuje wymagane dane wraz z kodem, który aktualnie wyświetlany jest na wbudowanym ekranie. Po poprawnej autoryzacji akceptacja płatności automatycznie przesyłana jest do sklepu internetowego. Rozwiązanie zapewnia intuicyjną obsługę, jest także znacznie szybsze niż inne metody zabezpieczeń transakcji internetowych - takie jak system 3D Secure, który wymaga od użytkownika wpisywania dodatkowego kodu, wysyłanego SMS-em, wydłużając przy tym proces płatności.

Reklama

Karta ze zmiennym kodem weryfikacyjnym jest kolejnym innowacyjnym narzędziem w tegorocznej ofercie Getin Banku. W najbliższych miesiącach Bank zapowiada także wprowadzenie nowoczesnej karty biometrycznej, z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych, który umożliwia autoryzację transakcji za pomocą odcisku palca zamiast tradycyjnego kodu PIN.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: karta płatnicza | Getin Noble Bank SA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama