Polska firma tworzy inteligentną klawiaturę dla niepełnosprawnych i seniorów

Polski start-up ParrotOne jeszcze w tym roku planuje zaprezentować inteligentną klawiaturę dotykową do komputera, przeznaczoną głównie dla osób niepełnosprawnych i seniorów. Celem ParrotOne jest pomoc chorym w kontakcie ze światem oraz zwiększenie aktywności zawodowej niepełnosprawnych pracujących zdalnie.

ParrotOne pracuje nad inteligentną klawiaturą dla niepełnosprawnych
ParrotOne pracuje nad inteligentną klawiaturą dla niepełnosprawnychmateriały prasowe

Aplikacja mobilna i klawiatura dotykowa to dwa produkty ParrotOne, które jeszcze w tym roku mają szansę pojawić się na rynku. Oba rozwiązania zaprojektowane zostały głównie z myślą o osobach z ograniczoną sprawnością rąk, u których pisanie na smartfonie bądź komputerze wiążę się z dodatkową trudnością i wysiłkiem. System może być pomocny także w innych przypadkach np. u dzieci oraz osób z dysleksją czy wadami wzroku.   Dotykowa klawiatura to nowy projekt od ParrotOne. Prace nad urządzeniem rozpoczęto w zeszłym roku. Klawiaturę ParrotOne będzie można podłączyć do niemal każdego urządzenia, w tym do komputera stacjonarnego czy laptopa. Specjalna konstrukcja klawiatury pozwoli ograniczyć do minimum siłę potrzebną do naciskania klawiszy. Z kolei zintegrowany, oparty na sztucznej inteligencji system autosugestii słów i całych zdań (które będą pojawiać się na dotykowym wyświetlaczu OLED) pozwoli znacznie zmniejszyć liczbę ruchów potrzebnych do wprowadzenia treści w dowolnym programie - np. edytorze tekstu, kliencie poczty elektronicznej czy komunikatorze.

System będzie uczyć się stylu pisania i budowanych przez użytkownika zdań, co dodatkowo przyspieszy tworzenie wiadomości.  

W przypadku zakupu klawiatury przez osoby niepełnosprawne pojawi się możliwość skorzystania z dofinansowania PFRON. Zespół ParrotOne pracuje obecnie nad prototypem urządzenia, który ma powstać w ciągu najbliższych miesięcy.Jednocześnie ParrotOne rozwija swój pierwszy produkt, jakim jest aplikacja mobilna w formie komunikatora. Poza szyfrowanym kanałem komunikacji, aplikacja będzie oferować połączenie z popularnymi usługami, takimi jak wiadomości SMS, Gmail czy Facebook. Twórcy mają już gotowy prototyp i planują udostępnienie finalnej wersji programu w trzecim kwartale tego roku. 

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas