SuperShoes - GPS w butach

Turyści, którzy nie chcą zboczyć z trasy, a jednocześnie pragną wychwycić wszystko, co się da, powinni zainteresować się SuperShoes, czyli sylikonowymi wkładkami do butów. Z Bluetooth i wibracjami.

Brzmi absurdalnie? Nie da się ukryć. To jednak bardzo ciekawy pomysł, który pozwoli nam schować nawigację do kieszeni, a przy tym nie zabłądzić. O wszystkim poinformują nas wibracje w butach. Wkładki łączą się ze smartfonem za pomocą Bluetooth, a aplikacja wysyła im sygnał. Jeżeli musimy pójść w lewo - wkładka w lewym bucie wibruje. Jeśli trzeba skręcić w prawo, to poinformuje nas o tym łaskotanie prawej stopy. 

Sprytne, proste i... wygodne? Nie wiem, jak zareagują na to osoby mające łaskotki, ale reszta będzie miała całkiem ciekawe źródło informacji o trasie. I co najważniejsze, nie zakłóca to naszego wzroku i słuchu. To jest największą zaletą SuperShoes. Na dodatek za pomocą aplikacji zaznaczymy najlepsze trasy lub miejsca, które warto zobaczyć. SuperShoes podpowie nam także, gdzie warto się udać, sugerując się opiniami innych użytkowników polecających miejscówki.

Reklama

A jeśli tego chcemy, to buty mogą nam przypominać o jakiś wydarzeniach. Na przykład o zakupach, jeżeli znajdziemy się w okolicy sklepu spożywczego. Wszystkie tego typu czynności da się zaplanować w kalendarzu.

Póki co nie wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za SuperShoes.

Adam Bednarek

gadżetomania.pl

Gadżetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama