Ta barka pomieści 22 statki

Właścicielem jednego z najpotężniejszych statków na świecie jest holenderski armator Dockwise Shipping. Ta niezwykła barka jest w stanie przetransportować ładunek o łącznej masie 75 000 ton.

Blue Marlin, bo tak nazywa się największa barka na świecie, może przetransportować jednocześnie 22 inne statki, a nad przebiegiem takiej operacji czuwa 24-osobowa załoga. Samo sterowanie można porównać do kierowania ruchomym biurowcem.

Nawet w porównaniu z Allure of the Seas, największym statkiem pasażerskim na świecie (jego łączna długość to 360 metrów), wymiary są naprawdę imponujące. Okręt mierzy 217 metrów, jest szeroki na 42 metry. Jego pokład z łatwością pomieści dwa boiska piłkarskie. Nie jest to najszybszy dostawczak na świecie - rozwija prędkość zaledwie 13 węzłów, czyli około 24km/h.

Jak duży może być silnik diesla? Okazuje się, że Blue Marlin jest wyposażony w ich znaczną liczbę, a łączna moc osiągana przez tę maszynę to 17 000 koni mechanicznych. Choć Blue Marlin to obecnie największa tego typu jednostka, to już niedługo może stracić ten tytuł. Pod koniec roku w Korei Południowej planowane jest ukończenie jej bliźniaczki, która będzie w stanie unieść ładunek o masie 110 000 ton.

Reklama

Kamil Nowotnik

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Barka | statek | transport
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy