Ten samochód elektryczny osiągnie prędkość 600 km/h

Dla większości osób określenie "samochód elektryczny" jest równoznaczne z ekologicznym i mało wydajnym pojazdem. Francuski Venturi wyłamuje się z tego szablonu.

Francuska firma w ramach projektu "Venturi Global Challenges" postanowiła stworzyć najszybszy samochód o napędzie elektrycznym na świecie. W jego budowie pomaga Roger Schroer, który jest kierowcą testowym w Ohio Transportation Research Center. W 2010 r. pobił on rekord prędkości we wcześniejszej generacji elektrycznego roadstera (VBB-2.5), rozpędzając się Venturi Jamais Contente do 494 km/h.

Trzecia generacja Venturi Jamais Contente (VBB-3) jest już gotowa. Samochód ma zostać publicznie zaprezentowany jeszcze w tym tygodniu w Bonneville w stanie Utah. We wrześniu planowane jest podjęcie próby pobicia kolejnego rekordu prędkości i osiągnięcie 598 km/h. To nie koniec ambitnych planów producenta, która w 2014 r. chce zaprezentować samochód elektryczny mogący pędzić z prędkością 698 km/h.

Jest mało prawdopodobne, by kiedykolwiek z podobnymi prędkościami samochody elektryczne jeździły po cywilnych drogach. O ambitnie rozwijającej się firmie Venturi na pewno jednak jeszcze nie raz usłyszymy.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samochód elektryczny | napęd elektryczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy