Reklama

Wykonaj zdjęcie zamkiem w drzwiach

Smartzamek, który robi zdjęcia wszystkim gościom? I jak najlepszy konfident zdaje raport o odwiedzających. Wkrótce do kupienia.

Nazywa się Goji. Goji Smart Lock. To nowy zaawansowany zamek do drzwi wyposażony w aparat fotograficzny, Bluetooth, W-iFi oraz aplikację do smartfonów i tabletów. Sprzęt zaprojektowany po to, by mieć pod zdalną kontrolą dostęp do domu. Dostępny w ramach pierwszych zamówień. Przewidywane terminy dostaw: wiosna 2015. Niemal na całym świecie. Także w Polsce.

Goji łączy się ze światem za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi. A to oznacza, że właściciel może zdalnie sterować zamkiem nawet będąc daleko od miejsca zamieszkania. A nawet przesłać treść wiadomości, jaka wyświetli się w zamku, gdy rozpozna określoną osobę. I bez problemu udostępniać cyfrowe klucze określonym osobom - przesyłając do ich sprzętu mobilnego. Wystarczy, że zbliżą swoje smartfony z aktywnym cyfrowym kluczem do zamka Goji, by zwolnić blokadę i wejść do domu.

Reklama

Zamek rozpoznaje cyfrowy klucz dzięki połączeniu Bluetooth. Szyfrowanie: 128 bitowe. Czyli takie z jakiego możesz korzystać w przypadku bankowości online. Wizja złodzieja, który złamie zabezpieczenia? Goji zapewnia, że w przypadku jego zabezpieczeń nie ma powodów do obaw.

Goji skrupulatnie odnotowuje każde wejście i wyjście z domu. Wykonuje zdjęcia wszystkim odwiedzającym  i gromadzi w chmurze, czyli na internetowym serwerze. Dostęp do zdjęć i raportów: w dowolnej chwili, poprzez aplikację lub stronę internetową.

Cena? Jeden zamek kosztuje 278 dolarów, czyli nieco ponad 1000 zł.

Tomasz Okurowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy