Wykonaj zdjęcie zamkiem w drzwiach

Smartzamek, który robi zdjęcia wszystkim gościom? I jak najlepszy konfident zdaje raport o odwiedzających. Wkrótce do kupienia.

Nazywa się Goji. Goji Smart Lock. To nowy zaawansowany zamek do drzwi wyposażony w aparat fotograficzny, Bluetooth, W-iFi oraz aplikację do smartfonów i tabletów. Sprzęt zaprojektowany po to, by mieć pod zdalną kontrolą dostęp do domu. Dostępny w ramach pierwszych zamówień. Przewidywane terminy dostaw: wiosna 2015. Niemal na całym świecie. Także w Polsce.

Goji łączy się ze światem za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi. A to oznacza, że właściciel może zdalnie sterować zamkiem nawet będąc daleko od miejsca zamieszkania. A nawet przesłać treść wiadomości, jaka wyświetli się w zamku, gdy rozpozna określoną osobę. I bez problemu udostępniać cyfrowe klucze określonym osobom - przesyłając do ich sprzętu mobilnego. Wystarczy, że zbliżą swoje smartfony z aktywnym cyfrowym kluczem do zamka Goji, by zwolnić blokadę i wejść do domu.

Reklama

Zamek rozpoznaje cyfrowy klucz dzięki połączeniu Bluetooth. Szyfrowanie: 128 bitowe. Czyli takie z jakiego możesz korzystać w przypadku bankowości online. Wizja złodzieja, który złamie zabezpieczenia? Goji zapewnia, że w przypadku jego zabezpieczeń nie ma powodów do obaw.

Goji skrupulatnie odnotowuje każde wejście i wyjście z domu. Wykonuje zdjęcia wszystkim odwiedzającym  i gromadzi w chmurze, czyli na internetowym serwerze. Dostęp do zdjęć i raportów: w dowolnej chwili, poprzez aplikację lub stronę internetową.

Cena? Jeden zamek kosztuje 278 dolarów, czyli nieco ponad 1000 zł.

Tomasz Okurowski

Connected Life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy