Zmień swój nastrój za pomocą smartfona

Nowo opracowane urządzenie o nazwie Thync pomoże kontrolować nastrój za pomocą elektrycznej stymulacji kory mózgowej.

Thync to niewielkie urządzenie, które nakłada się na czoło i łączy ze smartfonem. Za pomocą dedykowanej aplikacji użytkownik wybiera nastrój, w jakim chciałby się znaleźć. Za pomocą niewielkiej dawki prądu, Thync pobudza odpowiednie nerwy czaszkowe i obwodowe, co zmienia nasze samopoczucie.

Mimo iż opisany mechanizm brzmi jak science fiction, to jest całkowicie bezpieczny. Krótka elektrostymulacja wystarcza na co najmniej godzinną zmianę nastroju. Twórcy urządzenia przekonują jednak, że efekty działania Thync odczujemy przez długi czas po jego odstawieniu. Urządzenie za pomocą elektrostymulacji może nas pobudzić lub uspokoić - wszystko zależy od potrzeby chwili.

Sam pomysł stworzenia nakładki sterującej naszym nastrojem nie jest niczym niezwykłym. Takie techniki są znane neurologii od 75 lat, a dopiero teraz znalazły się środki na ich realizację. Na projekt przeznaczono kwotę 13 mln dol., ale według pierwszych testerów Thync - było warto. Urządzenie w pełni spełnia pokładane w nim nadzieje.

Niestety, Thync nie zadziała na każdego. Naukowcy szacują, że ok. 20 proc. ludzkości jest uodpornione na tak subtelną elektrostymulację.

Nakładkę Thync wyceniono na 229 dol., można ją nabyć na oficjalnej stronie internetowej producenta.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: stymulacja mózgu | nastrój
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama