Izrael dokonał przełomu w pracach nad nową bronią laserową

Izrael przeznacza wielkie nakłady finansowe na nowe technologie wojenne, a efektem tego jest powstanie nowego systemu laserowego, przeznaczonego do obrony przed rakietami i dronami.

Broń laserowa nad którą pracuje Izrael
Broń laserowa nad którą pracuje Izraelmateriały prasowe

Ministerstwo Obrony Izraela ogłosiło przełom w pracach nad wysokoenergetyczną bronią laserową, z pomocą której można uderzać w odległe cele bez względu na warunki atmosferyczne. Z pomocą zaawansowanego algorytmu połączono kilka wiązek laserowych w jedną potężną wiązkę, która skutecznie eliminuje wszelkie zagrożenia.

Władze Izraela nie podały żadnych szczegółów na temat nowej technologii. Ministerstwo Obrony dopiero nawiązało współpracę z firmami zbrojeniowymi, które rozpoczną prace nad trzema różnymi systemami. Są to: naziemny system laserowy uzupełniający tarczę antyrakietową Żelazna Kopuła, system mobilny przeznaczony do ochrony żołnierzy w terenie oraz broń laserowa, którą będzie można zamontować na dronach i samolotach.

Działo laserowe można wykorzystać przede wszystkim do niszczenia nadlatujących bezzałogowców, rakiet lub pocisków moździerzowych zanim wyrządzą jakiekolwiek szkody. System może działać praktycznie bez końca dopóki jest zaopatrywany w energię elektryczną, a zestrzelenie jednej rakiety bądź bezzałogowca kosztuje zaledwie kilka dolarów. Ministerstwo Obrony wskazuje, że broń laserowa może również znaleźć zastosowania ofensywne, gdyż jest cicha i niewidzialna.

Projekt Żelazna Kopułamateriały prasowe

Izrael planuje przeprowadzić testy z użyciem przyszłych dział laserowych. Jeśli broń wykaże się skutecznością to zostanie rozmieszczona w pobliżu Strefy Gazy. Warto dodać, że futurystyczne działa laserowe zyskały spore zainteresowanie na świecie. Stany Zjednoczone już zainstalowały wysokoenergetyczny system laserowy na pokładzie okrętu USS Portland, podczas gdy Chiny aktywnie pracują nad wprowadzeniem podobnej broni do swoich sił zbrojnych.

Zmianynaziemi.pl
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas